Dzieci mają prawo do normalnej rodziny

Radio Watykańskie

W imię walki z dyskryminacją żąda się dla homoseksualistów prawa do zawierania między sobą małżeństw czy przynajmniej zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami. Nie bierze się przy tym pod uwagę, że sprawiedliwość nie polega na dawaniu wszystkim tego samego. Niesprawiedliwe jest traktowanie w taki sam sposób spraw, które się między sobą różnią - powiedział wczoraj w Lizbonie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny.

 

Kard. Ennio Antonelli wystąpił na tamtejszym uniwersytecie podczas sympozjum pt. "Rodzina a prawo". Zostało ono zorganizowane z okazji 30-lecia adhortacji apostolskiej Jana Pawła II Familiaris consortio przez wydział prawa tej uczelni wspólnie z brazylijskim uniwersytetem katolickim w Sao Paulo i z portugalską konfederacją stowarzyszeń rodzinnych.

 

Włoski purpurat skrytykował dominującą kulturę, która ma potężne wpływy w mediach, polityce i finansach. Jego zdaniem popiera ona zachowania seksualne nie kierujące się żadnymi regułami. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny przytoczył wyniki badań socjologicznych, które wykazują, że małżonkowie czują się szczęśliwsi aniżeli osoby samotne, czy też żyjące w związkach bez ślubu albo rozwiedzione.

 

- Aby być szczęśliwym, posiadanie normalnej rodziny liczy się bardziej niż dochody - zauważył kard. Antonelli. Wypowiedział się przeciw uzurpowanemu przez homoseksualistów prawu do adopcji.

 

Podkreślił, że byłoby ono sprzeczne z prawem dzieci do normalnej rodziny oraz do ochrony i wychowania. Mogą je im zapewnić jedynie rodzice żyjący w trwałym związku małżeńskim - dodał szef watykańskiej dykasterii.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?