"Czas na Światowy Dzień Młodzieży w Afryce"

Jesteśmy zdeterminowani, by Światowy Dzień Młodzieży zanieść do Afryki, na młody kontynent, który naprawdę na to zasługuje - zapowiedział kard. Stanisław Ryłko. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich zabrał dziś głos na konferencji prasowej w Watykanie nt. przygotowań do przyszłorocznego ŚDM w Rio de Janeiro.


Polski purpurat poinformował, że jednym z najważniejszych owoców międzynarodowego spotkania delegatów duszpasterstw młodzieży, jakie odbyło się w ubiegłym tygodniu w Rocca di Papa, było podjęcie dialogu z przedstawicielami Afryki nt. zorganizowania ŚDM na tym kontynencie. - Razem z SECAM [Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru - KAI] szukamy odpowiedniego miejsca na to wydarzenie pod kątem komunikacyjnym, bezpieczeństwa i sanitarnym - ujawnił kard. Ryłko.

 

Chciałby on, aby ŚDM odbył się w Afryce przynajmniej jeden raz. Pierwszy krok został uczyniony kilka lat temu, gdy Krzyż ŚDM pielgrzymował po państwach afrykańskich, "wzbudzając wiele entuzjazmu". - Teraz jesteśmy przekonani, że nadszedł czas na ŚDM w Afryce - oświadczył przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook