Narodowa Koronka Smoleńska od dziś

Tylko Bóg jest w wstanie ze śmierci, a może nawet właśnie poprzez śmierć wyprowadzić życie - powiedział bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. Mszą św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana zainaugurowano Narodową Koronkę Smoleńską.

 

Celem inicjatywy, która potrwa przez 9 kolejnych dni, jest objęcie wszystkich, którzy zginęli dwa lata temu w katastrofie smoleńskiej oraz ich rodzin, modlitwą do Miłosierdzia Bożego. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są tegoroczni maturzyści.


W homilii bp Solarczyk zachęcał, aby wpatrując się w Jezusa Chrystusa, który wkracza do Jerozolimy, gdzie za kilka dni zostanie osadzony i umrze na krzyżu by po trzech dniach zmartwychwstać wziąć odpowiedzialność za życie wieczne i doczesne innych ludzi, zwłaszcza tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej oraz ich rodzin.


Jak zaznaczył hierarcha, tylko Bóg wchodząc w życie człowieka potrafi znaleźć najlepszą drogę do ludzkiego serca, aby usuwając duchowy zamęt, wypełnić je swoim pokojem. On jest w stanie ze śmierci, a może nawet właśnie poprzez śmierć, wyprowadzić życie. Może sprawić, że człowiek odzyskuje nadzieję, potrafi dotknąć Boga, tak jak św. Tomasz poznać przy łamaniu chleba, czy jak uczniowie idący do Emaus - powiedział bp Solarczyk.

 

Aby otoczyć modlitwą wszystkich, którzy wówczas zginęli, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy widniejący na stronie internetowej, po czym otrzymuje się przydzieloną konkretną osobę. W intencji jej zbawienia chętni zobowiązują się do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, codziennego przystępowania do Komunii Św. oraz podjęcia osobistego wyrzeczenia. Modlitwa potrwa do 9 kwietnia.

 

Autorami inicjatywy są tegoroczni maturzyści, którzy należą między innymi do Apostolatu Młodzi dla Życia oraz prowadzonych przez księży jezuitów Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego. Jak powiedział Jędrzej Kozak: Patrząc, co się dzieje obecnie w kraju i wspominając wydarzenia sprzed dwóch lat, rozeznaliśmy, że potrzebna jest modlitwa wielu Polaków do Bożego Miłosierdzia zarówno za tych, którzy wówczas zginęli jak i ich najbliższych. I dodał: Biorąc pod uwagę, że średnia naszego wieku to zaledwie 19 lat, to można powiedzieć, że wcześniej byliśmy za młodzi aby wyjść z podobną inicjatywą do społeczeństwa.


Na stronie www.koronkasmoleńska.pl zarejestrowało się już ponad 600 osób.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~<jerzy> 23:35:00 | 2012-04-01
@ xP
Glupi pomysl, co wy chcecie przez to powiedziec ze to ktos ich specjalnie zabil. Jak juz dluzej slysze slowo smolensk, samolot prezydencki, obrzydzenie mnie bierze do tych ktorzy graja tym.

Jeśli głupim, uważasz pomysł żeby się za kogoś modlić, to uważam że albo; u ciebie w domu nie wszyscy dobrze się mają? pochodzisz z innej planety? albo masz lepsze pomysły
niekoniecznie chrześcijańskie?. A nie masz przypadkiem obrzydzenia do siebie?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~xP 22:09:10 | 2012-04-01
Glupi pomysl, co wy chcecie przez to powiedziec ze to ktos ich specjalnie zabil. Jak juz dluzej slysze slowo smolensk, samolot prezydencki, obrzydzenie mnie bierze do tych ktorzy graja tym.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sergiusz 21:04:59 | 2012-04-01
+
Witam, a bez formularza zgłoszeniowego nie można odmawiać Koronki w tej intencji ?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?