"Wizyta papieża wlała w nasze serca nadzieję"

Msza św. sprawowana przez Benedykta XVI otworzyła serca Kubańczyków na nadzieję - stwierdził twórca i przywódca Chrześcijańskiego Ruchu Wyzwolenia, Oswaldo Paya.

 

W informacji umieszczonej na portalu jego ruchu podkreślił on, że pomimo szykan i powszechnej inwigilacji ze strony agentów służby bezpieczeństwa mógł uczestniczyć we Mszy św. w Hawanie, gdzie "Lub Boży słuchał słów Ojca Świętego".

 

Zaznaczył, że setki dysydentów nie mogło wziąć udziału w spotkaniu z papieżem ze względu na falę terroru, i wyraził ubolewanie, że obrońcom praw człowieka uniemożliwiono udział w tym historycznym wydarzeniu. - Mówię o nich oraz w imieniu tych, których pozbawiono możliwości wypowiadania się, a którzy doświadczyli jedynie pogardy i represji - abyśmy o nich pamiętali - stwierdził Paya.

 

Dodał, że wspólna modlitwa z Benedyktem XVI pomogła w otwarciu ludzkich serc na nadzieję i zacytował słowa bł. Jana Pawła II: "musimy być czynnymi twórcami naszej historii". - Wyzwolenie jest zadaniem dla narodu kubańskiego - teraz z większą nadzieją, ponieważ jesteśmy zdecydowanie na granicy, na progu prawdy i wyzwolenia. To jest nasza nadzieja - stwierdził przywódca Chrześcijańskiego Ruchu Wyzwolenia.

Jak donosi amerykańska agencja katolicka CNA przesłanie Payi zostało umieszczone na portalu z Hiszpanii, ze względu na restrykcje. Nie ma on bowiem dostępu do internetu, a jego telefon został zablokowany.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook