Młodzi własnoręcznie przepisują Biblię

Ponad 800 uczniów w archidiecezji przemyskiej bierze udział w akcji "Przepisz z nami Pismo św."; codziennie dołączają nowi chętni. Każdy z uczestników własnoręcznie przepisuje jeden rozdział Biblii - powiedział w piątek koordynator przedsięwzięcia ks. Andrzej Bienia.

 

Dodał, że Biblia liczy 1328 rozdziałów i tyle osób powinno wziąć udział w akcji.

 

Ks. Bienia wyjaśnił, że inspiracją do przeprowadzenia tego przedsięwzięcia były słowa papieża Benedykta XVI, który przed Światowymi Dniami Młodzieży w Madrycie apelował o "umacnianie się w wierze". - Umacniać się w wierze to znaczy budować wiarę na mocnych fundamentach, a takim fundamentem dla wierzących jest Pismo święte - wyjaśnił duchowny.

 

Zaznaczył, że celem akcji jest zetknięcie się ze Słowem Bożym". - Rozczytanie się i zauważenie do czego Bóg wzywa każdego z nas - powiedział ks. Bienia.

 

W przepisywaniu Biblii biorą udział głównie uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Akcję chcą zakończyć przed tegorocznymi Spotkaniami Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dnach 30 marca-1 kwietnia odbędą się w Łańcucie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~asj 14:52:37 | 2012-04-10
na Lednicy jest takie przepisane ręcznie Pismo Święte... jak jest oglądane przez przyjezdnych pezez cały rok! Na rekolekcjach często służy jak świadek przyjęcia Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela, Bożą Miłość. Dwadzieścia osób jednocześnie kładzie na niej rękę. Przepisujcie tam w przemyskiem - niech Chwała Pana w Was jaśnieje!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook