"Benedykt XVI łączy realizm z nadzieją"

"Nierzadko wytyka się Benedyktowi XVI brak uwagi czy wręcz nikłą wrażliwość na scenariusze i problemy międzynarodowe, jest to jednak dalekie od rzeczywistości, a kolejny dowód na to przynosi jego przemówienie do korpusu dyplomatycznego" - napisał na łamach "L’Osservatore Romano" Giovanni Maria Vian w swoim komentarzu na temat przemówienia, które Benedykt XVI wygłosił do członków korpusy dyplomatycznego, akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej.
 

W tekście zatytułowanym "U boku wspólnoty międzynarodowej" redaktor naczelny watykańskiego dziennika stwierdza, że "właśnie dlatego, iż Biskup Rzymu i jego Kościół są na służbie Ewangelii i rodziny ludzkiej, z wyostrzoną uwagą patrzą na sprawy tego świata". W swoim oglądzie spraw tego świata, który "jest ciemny tam, gdzie człowiek nie uznaje już swej relacji ze Stwórcą" oraz "poważnego i niepokojącego rozwoju światowego kryzysu gospodarczego i finansowego, papież połączył realizm z nadzieją" - dodaje autor komentarza.

 

Więcej na temat spotkania Benedykta XVI z korpusem dyplomatycznym przy Stolicy Apostolskiej - zobacz

 

Papież przypomina, że "zawsze należy pamiętać o wymiarze moralnym, tak w gospodarce, jak i w bioetyce: życie ludzkie i wolność religijna muszą być tym samym szanowane i promowane", stanowczo też odrzuca "wszelką postać polityki, której celem byłaby marginalizacja roli religii oraz terroryzm religijnie umotywowany" - pisze naczelny watykańskiego dziennika.

 

Zwraca uwagę na wyrażenie przez Benedykta XVI dumy z chrześcijańskiej wizji człowieka oraz radości na wiadomość o "zachęcających sygnałach w dziedzinie wolności religijnej w wielu krajach, wśród których wymienił także Włochy".

 

Ojciec Święty powtarza, że "Stolica Apostolska jest na świecie po to, ażeby przypominać o rzeczywistości Chrystusa, który odmienił przeznaczenie człowieka, tak że jest nim już nie zniszczenie, ale nieśmiertelność" - konkluduje Vian.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?