Nigeria: chrześcijanie będą się bronić!

Radio Watykańskie

Tym razem obronimy się sami. W Nowy Rok idziemy do kościoła z maczetami i pistoletami. Już nas nie zaskoczą - ogłosiła organizacja nigeryjskich chrześcijan. Po bożonarodzeniowych zamachach na kościoły, w których zginęło ponad 200 osób, i wobec bezczynności państwa świeccy chrześcijanie postanowili bronić się sami.

 

Przed takim rozwojem wypadków przestrzegali już tamtejsi biskupi. Oświadczyli oni, że wobec powtarzających się aktów przemocy nie mogą odmówić swym wiernym prawa do samoobrony. Dziś episkopat Nigerii zaapelował do prezydenta Goodlucka Jonathana, aby w walce z islamistami skorzystał z pomocy zagranicznej.

Wczoraj natomiast doszło do zamachów i strzelaniny wśród samych muzułmanów w miejscowości Maiduguri. Początkowo media mówiły o bombie podłożonej pod meczet. Jak jednak oświadczył rzecznik prasowy armii, eksplozje miały miejsce na targu i nikomu nie wyrządziły krzywdy. Zastrzelone zostały natomiast trzy osoby z rodziny miejscowego imama.

 

Jak podał rzecznik sił bezpieczeństwa, również i tym razem za mord odpowiada islamistyczne ugrupowanie Boko Haram, które w Boże Narodzenie przygotowało zamachy na kościoły. Na celowniku terrorystów znaleźli się nie tylko chrześcijanie, ale również muzułmanie, którzy sprzeciwiają się zamierzonej przez Boko Haram całkowitej islamizacji Nigerii.

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: nigeria, nowy rok

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?