Przyjęcie Ewangelii może wymagać ofiary z życia

Również dzisiaj w wielu zakątkach świata nasi bracia chrześcijanie dają heroiczne świadectwo wiary pośród prześladowań - przypomniał Benedykt XVI przemawiając po polsku po odmówieniu modlitwy "Anioł Pański".

 

Wezwał, by w małych i wielkich przeciwnościach zachować wiarę w to, że "kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu".

 

Przyjęcie Ewangelii może wymagać ofiary z życia - przypomniał Benedykt XVI w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański", jaką odmówił 26 grudnia z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra w Watykanie.


Mówiąc o wspominanym dziś w liturgii św. Szczepanie, diakonie i pierwszym męczenniku Kościoła, papież przypomniał, że historyk Euzebiusz z Cezarei nazwał go "męczennikiem doskonałym". Kamienowany, modlił się o Boże przebaczenie dla swych oskarżycieli. Dlatego Kościół Wschodni śpiewa o nim, że kamienie stały się dla niego drabiną do nieba.

 

Papież zauważył, że od czasów apostolskich męczennicy zajmowali pierwszoplanowe miejsce we wspólnocie chrześcijańskiej. Ich przykład zachęcał do poszukiwania prawdy poprzez nawrócenie się do Chrystusa. Dlatego Kościół czci relikwie męczenników.

 

- Prawdziwym naśladowaniem Chrystusa jest miłość, którą niektórzy pisarze chrześcijańscy nazwali "ukrytym męczeństwem" - wskazał papież. Jednak, tak jak w czasach starożytnych, także dzisiaj "szczere przylgnięcie do Ewangelii może wymagać ofiary z życia". Wielu chrześcijan w różnych częściach świata wystawionych jest na prześladowania a często ginie śmiercią męczeńską. Ale - jak przypomina Pan - "kto wytrwa do końca będzie zbawiony" - zaznaczył Benedykt XVI.
 

 

Oto słowa papieża wypowiedziane po polsku:

 

Pozdrawiam wszystkich Polaków. Wspomnienie męczeństwa św. Szczepana uświadamia nam, również dzisiaj w wielu zakątkach świata nasi bracia chrześcijanie dają heroiczne świadectwo wiary pośród prześladowań. Niech towarzyszy im nasze duchowe wsparcie, aby zachowali pewność, że "jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu" (1 J 4,15). Niech ta wiara będzie również w nas w naszych małych i wielkich przeciwnościach. Serdecznie wam błogosławię.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?