Sto miast przeciw liberalizacji aborcji w Hiszpanii

Pod hasłem „Hiszpania – życie tak” oraz „W demokracji słucha się obywateli” w ponad 100 miastach Europy i obu Ameryk odbyły się demonstracje przeciwko ustawie wprowadzającej w Hiszpanii aborcję na życzenie i pozwalającej dokonywać jej nastolatkom bez wiedzy rodziców.

 

Inicjatywę marszu dla życia poparło ponad 270 organizacji z całego świata.

„Nikt nie powinien zostać w domu 7 marca. Jak możemy być spokojni teraz, kiedy cała Europa spogląda na Hiszpanię i kiedy aborcyjny projekt, prawdziwa «licencja na zabijanie», został przyjęty w parlamencie?” – mówi Gádor Joya, rzecznik platformy Prawo do Życia. Podkreśla, że „obecny rząd jest totalitarny i rządzi za plecami narodu ignorując i gardząc jego wolą”. Dlatego jak zauważa, tak ważne jest drugie hasło marszu «W demokracji słucha się narodu»”.

Manifestacje zorganizowano w ponad 100 miastach Hiszpanii, Europy oraz Ameryki Północnej i Południowej. W Hiszpanii wzięli w niej udział liczni politycy, w tym m. in. Joaquín Montero, który na znak sprzeciwu wystąpił z partii socjalistów po przyjęciu ustawy o aborcji. Organizatorzy chcą wykorzystać fakt, że Hiszpania przewodniczy Unii Europejskiej.

 

„Chcemy dotrzeć do Europy, aby wydarzenie odbiło się echem w prasie europejskiej” – stwierdzili organizatorzy. Wśród stolic, który przyłączyły się do manifestacji znajdują się m. in. Santiago de Chile, Buenos Aires, Bogota i Meksyk, a w Europie Paryż i Rzym. Poparły ją organizacje islamskie jak np. Ośrodek Islamski Al-Qaim, ewangelickie oraz liczne arcybractwa.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bohemia 23:10:35 | 2010-03-07
gospodarka Hiszpani leży a priorytetem jest wymordowanie jak największej liczby dzieci. Smutne jest do czego to  jest zdolny czlowiek

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

faflu 19:17:58 | 2010-03-07
Hiszpania to dramat. Z jednej strony krzywdy wyrządzane przez ludzi, którzy wycierali sobie usta ewangelią a z drugiej strony ślepa i dzika nienawiść do Kościoła i sprzeciwianie się mu tylko dlatego, tylko dlatego że nim jest . Niech Bóg ma Hiszpanię w swojej opiece!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook