Święto Kobiet u najpiękniejszej z Niewiast

„Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast” odbędzie się dziś, 7 marca na Jasnej Górze. Spotkanie będzie okazją do wspólnej modlitwy w intencji polskich kobiet, aby na wzór Maryi i innych niewiast nie bały się być świętymi.

 

Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć ma o 17.00 bp Jan Wątroba z Częstochowy, delegat Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa kobiet.

 

Do sprawowania Eucharystii zostanie użyty, specjalnie wyjęty na tę okazję z jasnogórskiego skarbca, kielich mszalny nazwany "Kielichem Życia i Przemiany". 3 maja 1982 r., delegacje kobiet polskich złożyły go Jasnogórskiej Pani jako wotum dziękczynienia za Jej 600-letnią opiekę nad Polskim Narodem i z prośbą o przemianę Polaków. Podczas Mszy św. kobiety złożą Maryi serce z kwiatów symbolizujące miłość do Matki i Królowej naszej Ojczyzny.

Po Eucharystii w Kaplicy Różańcowej odbędzie się spotkanie, w czasie którego zostaną zaprezentowane sylwetki trzech niewiast, mogących być wzorem dla współczesnych kobiet. O św. Joannie Molli, włoskiej lekarce, młodej matce, która by dać życie córce, poświęciła swoje, mówić będzie Krystyna Zając, od 1992 r. krzewicielka kultu św. Gianny Beretty, tłumaczka pierwszej w języku polskim biografii tej świętej, za którą osobiście podziękował Jan Paweł II.

 

Sylwin Bechcicki, prezes Towarzystwa im. Edyty Stein w Lublińcu i kustosz Muzeum św. Teresy Benedykty od Krzyża w Lublińcu przedstawić ma postać nawróconej Żydówki, filozofa, karmelitanki bosej, dziewicy i męczennicy oraz współpatronki Europy. Z kolei o bł. M. Celinie Borzęckiej, żonie, matce, wdowie, założycielce Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek, mówić będzie s. Anna Helena Skalik, przełożona zmartwychwstanek w Częstochowie.

„Niezależnie od różnych skojarzeń Święto Kobiet i tak obchodzone jest w Polsce. 8 marca najczęściej odzywają się tzw. nowoczesne kobiety, na ulice wychodzą manify. My chcemy w tym czasie przypomnieć o chrześcijańskim ideale kobiety, chcemy pokazać naprawdę wielkie i niezwykłe niewiasty, które pozostając wierne Bogu, ukazały światu piękno kobiecego powołania” - powiedziała Izabela Tyras, przewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Częstochowie, pomysłodawczyni jasnogórskiego Święta Kobiet.

Podczas spotkania nie zabraknie niespodzianek dla wszystkich kobiet. Do udziału w jasnogórskim święcie kobiet zaproszone są całe rodziny, bowiem to w tym środowisku matki i żony mogą w pełni realizować swoje powołanie. Organizatorami spotkania są Oddział w Częstochowie Katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz Radio Jasna Góra. Patronat medialny sprawują: „Niedziela”, „List do Pani” i „Gazeta Częstochowska”.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook