"Kościół płocki potrzebuje świadectwo świętości"

O potrzebie świętości w Kościele oraz świadectwa bezwarunkowego pójścia za Chrystusem mówił bp Piotr Libera podczas Eucharystii, którą sprawował 3 grudnia w domu Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek w Płocku. Uczestniczyły w niej zakonnice z płockich zgromadzeń oraz wdowy konsekrowane.

 

"Kościół płocki potrzebuje waszego świadectwo świętości. Potrzebuje świadectwa bezwarunkowego pójścia za Jezusem. Kościół płocki potrzebuje waszej wierności, zakorzenionej w Chrystusie i na Nim budowanej, podkreślał bp Libera.

 

Przypomniał, że założyciele i założycielki zakonów i zgromadzeń doskonale rozumieli i odczytali pragnienie Zbawiciela: "podzielali uczucie litości", jakie wypełniało serce Jezusa, kiedy spoglądał na otaczające Go rzesze biedaków, tworzyli wspólnoty mężczyzn i kobiet, którzy oddani całkowicie Bogu, spieszyli z pomocą "ludziom cierpiącym na ciele i duszy".

 

- Dziś w dobie nowej ewangelizacji mamy podjąć misję wpisaną w charyzmat zakonny. Czasem należy ten charyzmat na nowo zdefiniować czy określić.

Potrzebne będzie zapewne duchowe rozeznanie w świetle Ducha Świętego, znaków czasu i głosu Kościoła. Zawsze potrzebne będzie uważne wsłuchiwanie się o to, co dziś Duch mówi do Kościoła i do wspólnot, które go tworzą. Chodzi bowiem o nasze świadectwo życia wiarą, bo wtedy Pan będzie dokonywał znaków świadczących o prawdzie Jego królestwa - akcentował hierarcha.

 

Przypomniał, że Ojciec Święty Benedykt XVI podczas pobytu w Hiszpanii z okazji Światowych Dni Młodzieży, spotkał się również z młodymi zakonnicami w klasztorze św. Wawrzyńca w Escorialu: - Przypomniał im, że charyzmat jest słowem ewangelicznym, które Duch Święty przypomina swojemu Kościołowi. Nie na darmo życie konsekrowane "rodzi się ze słuchania słowa Bożego i przyjmuje Ewangelię jako swoją normę życia" - mówił bp Libera.

 

Dziękował również siostrom za "wielkoduszną, całkowitą i wieczystą" odpowiedź "tak" na wezwanie Chrystusa. Życzył, aby Maryja Dziewica wspierała ich konsekrowane życie i aby "przemawiało ono do wszystkich ludzi, inspirowało ich i oświecało".

 

W Eucharystii oraz spotkaniu z ordynariuszem płockim uczestniczyły siostry zakonne z płockich zgromadzeń zakonnych oraz wdowy konsekrowane.

 

Obecny był również ks. kan. dr Stanisław Kulesza, diecezjalny referent ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i ks. kan. dr Zdzisław Konarzewski, kapelan sióstr pasjonistek. Spotkaniu towarzyszyły życzenia świąteczne oraz rozmowa o bieżących sprawach Kościoła płockiego.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook