Brazylia: "Projekt 1 milion Biblii"

Krajowa Konferencja Biskupów Brazylii (CNBB) rozpoczęła 6 marca w mieście Teresina na północy kraju kampanię „Projekt – 1 milion Biblii” (Projeto 1 milhão de Bíblias). Jej celem jest podarowanie Pisma Świętego każdemu, kto nie jest w stanie go kupić.

 

Kampanię otworzył sekretarz generalny CNBB bp Dimas Lara Barbosa wraz z miejscowym arcybiskupem Sérgio da Rocha.

 

W niedzielę kampania rozpocznie się w diecezji Campo Maior na terenie metropolii Teresiny, z udziałem tamtejszego biskupa Polaka Edwarda Zielskiego. Biskup diecezji Picos, również wchodzącej w skład tej metropolii – Plínio José Luz da Silva powiedział, że „cały region Nordeste 4 [Północny Wschód; należy do niego ta metropolia - KAI], obejmujący stan Piauí, wiąże wielkie oczekiwania z tą kampanią”. Dodał, że wszystkie diecezje regionu otrzymały już odpowiednie materiały. Diecezja Picos jako pierwsza włączyła się w tę kampanię i „wkrótce będziemy mogli przekazać innym regionom nasze doświadczenia” – tłumaczył biskup.

„Projekt 1 milion Biblii” powstał w łonie CNBB wraz z Komisją ds. Misji Kontynentalnej w Brazylii. Komisja ta jest owocem V Konferencji Ogólnej Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów, która obradowała w Aparecidzie w maju 2007 r. Głównym jej zadaniem jest wcielanie w życie tematu: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” (Mt 28,19), pracując pod hasłem “Uczeń i sługa Słowa Bożego”.

Pierwszy etap kampanii polega na przedstawieniu projektu ewangelizacyjnego przez diecezje episkopatowi. Po jego zatwierdzeniu rozpocznie się bezpłatne rozprowadzanie Pisma Świętego, stosownie do potrzeb zgłoszonych przez diecezje. Poszczególne osoby wraz z Biblią otrzymają Pismo Święte dla dzieci, mały katechizm i książkę wprowadzającą do lektury biblijnej. Po wręczeniu Pisma każda diecezja, zgodnie z przygotowanym przez siebie projektem, będzie miała obowiązek towarzyszyć tym osobom w pogłębianiu Słowa Bożego. Kampania zakłada, że Północ Brazylii jako najbiedniejsza część kraju ma pierwszeństwo w otrzymaniu Biblii.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook