USA: baptyści i antykatolicki komiks

Jeden ze zborów baptystycznych w amerykańskim stanie Tennessee kolportuje antykatolickie ulotki, szydzące z papieża i wiary w obecność Jezusa w Hostii. O sprawie powiadomiła proboszcza katolickiej parafii pw. Świętego Krzyża w Pigeon Forge uczennica miejscowej szkoły średniej, której ktoś wręczył komiks zawierający te antykatolickie treści.

 

Książeczka, zatytułowana „Ciasteczko śmierci” i firmowana przez zbór baptystyczny z Conner Heights, opowiada o tym, jak papież zawarł pakt z diabłem, by panować nad światem, i że Komunia św. jest wynalazkiem diabelskim.

Ks. Jay Flaherty nie może uwierzyć, że ktoś w dzisiejszych czasach może być tak bardzo przepełniony ignorancją. „Oni chcą ratować dusze katolików. Wierzą, że czcimy diabła, gdyż nie postrzegamy Jezusa tak, jak oni Go widzą” – wyjaśnia kapłan.

Tymczasem baptystyczny pastor Jonathan Hatcher broni publikacji, podkreślając, że pomaga ona ewangelizować i walczyć z wiarą w obecność Jezusa w Hostii. Inni liderzy baptystycznych zborów w mieście potępili działania swego kolegi, uznając je za wysoce szkodliwe.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Stanisław Miłosz 16:44:30 | 2010-03-07
A co na to dajlogiści i ojkumeniści?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook