Indie: władze aresztowały czterech biskupów

Aresztowaniem czterech indyjskich biskupów oraz wielu kapłanów, zakonnic i świeckich zakończył się 5 marca ponad 700-kilometrowy marsz przeciw dyskryminacji religijnej chrześcijańskich dalitów. Do incydentu doszło w Chennai w stanie Tamil Nadu w Południowo-Wschodnich Indiach.

 

Czterej biskupi wraz 500-osobową grupą wiernych chcieli powitać tam kończących ponad miesięczny marsz z Kanyakumari chrześcijańskich dalitów (zwanych potocznie niedotykalnymi, czyli członków najniższych kast albo w ogóle nie należących do jakiejkolwiek kasty). Na drodze stanęła im jednak policja i biskupi trafili do aresztu. Spędzili tam co prawda tylko cztery godziny, lecz władzom udało się w ten sposób poważnie zakłócić manifestację, którą zakończył się marsz.

 

Obie inicjatywy miały przypomnieć o dyskryminacji chrześcijańskich dalitów, którzy nie cieszą się tymi samymi uprawnieniami, co niedotykalni wyznający hinduizm, buddyzm czy sikhizm. Dalici stanowią dwie trzecie w 27-milionowej społeczności chrześcijańskiej w Indiach.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook