Ks. Jacek Stryczek nowym szefem lewicy?

Ks. Jacek Stryczek, prezes krakowskiego Stowarzyszenia Wiosna zastanawia się, czy miałby szansę zostać nowym szefem lewicy. Przygotował także CV i List Motywacyjny, które w tej sprawie przesłał do partii. W odpowiedzi szef krakowskiego SLD zaprosił go do rozmowy. W rozmowie z KAI ks. Stryczek podkreśla, że nie może pełnić funkcji politycznych, ale swoim oświadczeniem chciał wywołać debatę.

 

W rozmowie z KAI ks. Jacek Stryczek powiedział, że jego pomysł zrodził się w trakcie publicznej debaty o przyszłości lewicy. "Wielokrotnie usłyszałem wtedy, że najważniejszą cechą lewicy jest wrażliwość społeczna. Zastanowiłem się czy ja jestem wrażliwy?

 

Analizowałem swoje życie i uznałem, że całe moje życie i działanie jest ukierunkowane na wrażliwość. Praktycznie całe moje dorosłe życie poświęciłem na działania wynikające z wrażliwości, organizuję m.in. Szlachetną Paczkę" - powiedział ks. Stryczek. Dodaje, że wrażliwość społeczna to cel jego życia i interesuje go każda debata na ten temat. - Moim oświadczeniem chciałem wzbudzić dyskusję, zobaczymy, co będzie dalej - przyznaje.

 

Grzegorz Gondek, szef krakowskiego SLD w odpowiedzi wyraził chęć przyjęcia ks. Stryczka do SLD, a także zaprosił go do rozmowy na temat lewicy.

 

- W związku z tym, iż powziąłem wiadomość, że wyraził Pan wolę i chęć kandydowania na przewodniczącego SLD, w załączeniu pozwalam sobie przesłać deklarację członkowską Sojuszu. Jednocześnie wyrażam wolę spotkania się z Panem w celu omówienia przyszłości lewicy w Polsce. Mam nadzieję, że zaowocuje to naszą współpracą. Deklaruję również, że jeżeli wypełni Pan przesłaną deklarację, to zgodnie ze statutem udzielę Panu stosownej rekomendacji - napisał Grzegorz Gondek w odpowiedzi ks. Stryczkowi.

 

Ks. Jacek Stryczek, szef krakowskiego Stowarzyszenia Wiosna swoje oświadczenie na temat chęci bycia szefem lewicy zamieścił w środę w internecie.

 

Ks. Jacek Stryczek słynie z różnych nietypowych przedsięwzięć duszpasterskich. Jednym z jego pomysłów było ustawienie konfesjonału przed Galerią Krakowską w okresie świąt Bożego Narodzenia. Od 2001 roku jego stowarzyszenie realizuje ogólnopolską akcję świątecznej pomocy Szlachetna Paczka.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (11)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~pk 12:20:43 | 2011-11-18
reklama paczki

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Monika 20:09:13 | 2011-11-17
Może się na tym nie znam, ale ksiądz z racji święceń jakie otrzymał powinnien jak najwięcej pomagać ludziom poprzez sprawowanie Mszy oraz posługę w konfesjonale.... to tu jest jego miejsce a nie w sali obrad politycznych... polityke zostawmy politykom....

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mur beton 14:30:17 | 2011-11-17
Myślę, że ksiądz Jacek nie pakuje się na śliski grunt - tak jak sam mówi, czy pisze - prowokuje do myślenia o tym jak bardzo lewica, czy inne partie kłamią, zwłaszcza przed wyborami, i jak bardzo rozmijają się z tym co mówią o sobie, a co sobą reprezentują. Chyba się to nazywa "magalomanią" ?... No cóż - przynajmniej przyjemnie jest czytać, słuchać lub oglądać wreszcie jakieś dobre prowokacje - inteligentne, z zacięciem. Dość już mamy przecież ordynatnych, chamskich i perwersyjnych ataków, którym bliżej do zdewiantowanych "perfomances" niż do dyskusji politycznej, ideologicznej czy właśnie społecznej.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~~~ 13:11:06 | 2011-11-17
Myślę że wypełnienie deklaracji byłoby  , "tylko papierkiem ",  więc po co?  wypełniać ?
skoro deklaruje ks. to co lewica uważa za najlepszego u siebie czyli wrażliwość społeczną więc radzę przyjąć bez formalnych formalności i tzw. rejestracji...!  drugi raz ks. może nie poprosić :) podobno papierki nie sa potrzebne kiedy się kocha?!

Ks. Jacku , pozdrawiam 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~krakus 12:20:08 | 2011-11-17
Znałem osobiście ks. Jacka Stryczka i nie mam wątpliwości, że działa rozsądnie i w myśl dobra bliźniego. To jeden z najlepszych księży, jakich w życiu poznałem.
Tak na marginesie,, sądzę, że gdyby mógł być szefem SLD, SLD w znacznej części musiałoby albo zzmienić skład albo metody działania i myślenia ;) W sumie szkoda, że nie może być.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

T7HRR 11:48:10 | 2011-11-17
Ks. Stryczek nie paktuje z SLD (mam przynajmniej taka nadzieję ;-) ).
Jak na razie wskazał im jedynie na czym polega miłość bliżniego w warstwie materialnej - czyli wrażliwość społeczna...
Może SLD się zawstydzi i zrobi więcej paczek niż Stowarzyszenie Wiosna?
I niech je wręczy na dzień dziadka mroza, w Chanuka, czy też jak będą organizować Wigilię, albo w trudnym okresie końca roku i początku zimy...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Barbara Magdalena 11:43:24 | 2011-11-17
Tak, ksiądz "pakuje się na śliski grunt", ale może przy okazji przekona lewaków, jak fałszywa jest ich wrażliwość! Bo, co to za wrażliwość, kóra żąda swobody zabijania nienarodzonych dzieci, która wspiera rozwiązłość obyczajową i niszczy rodzinę!

Wrażliwość, poza przykazaniem miłości Boga i bliźniego, nie jest żadną wrażliwością, lecz wyrazem egoizmu i pychy.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sn 11:02:41 | 2011-11-17
Wrażliwość społeczna - czyli aborcja na żądanie, przywileje dla homo, antykoncepcja finansowana przez państwo, darmowa edukacja seksualna, eutanazja dla każdego itd Pytanie czy x jest wrażliwy zostawiam x.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~t. 10:50:57 | 2011-11-17
Takie eksperymentowanie może przynieść różne skutki. Niekiedy człowiek(mając nawet dobre intencje) pakuje się na śliski grunt.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kasia 10:35:05 | 2011-11-17
to  nie jest dobry pomysł; jak sie czyta na innych portalach, to wynika z nich coś innego-dobrze ze tu zajrzałam

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook