400 tys. zł za zegarek bł. Jana Pawła II

400 tys. zł wylicytowano za zegarek należący do bł. Jana Pawła II, podczas charytatywnej aukcji zegarków należących do sławnych osób, zorganizowanej przez firmę Strojny w Krakowie.

Zegarek został przekazany do Krakowa na początku 2003 r. wraz ze zdjęciem podpisanym przez papieża Jana Pawła II. Na jego życzenie dochód ze sprzedaży zegarka w całości trafi do szkoły Św. Tereski w Rabce, placówki dla dzieci niewidomych prowadzonej przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi i Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża z Lasek.

 

Papieski zegarek został wykonany ręcznie w niemieckiej manufakturze na zlecenie Rycerzy Zakonu Maltańskiego na 80. urodziny Jana Pawła II. Zegarek nie ma wskazówek tylko małą perłę. Na tarczy zamontowano złotą monetę wybitą z okazji urodzin papieża.

 

Aukcja odbyła się 16 października wieczorem w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Licytację prowadził krakowski kolekcjoner sztuki Andrzej Starmach. Na aukcji wystawiono 14 zegarków.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

eliza.jarocinska 08:49:41 | 2018-03-28
Taki zegarek, to wiadomo, że nikt nie kupuje po to by go nosić na co dzień. A być może nawet nigdy go nikt nie założy. Ja bardzo lubię zegarki, ale nawet jakby mnie było stać na taki, to raczej bym go nie nosiła. Teraz natomast planuę kupić zegarek dla męża na urodziny ale jeszcze zastanawiam czy mechaniczny czy kwarcowy. Czytałam na temat różnic między tymi zegarkami na stronie http://www.eurobajt.pl/zegarek-kwarcowy-czy-mechaniczny/. Ale chyba postawię na mechaniczny - jako taki bardziej stylowy i klasyczny.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ronia3 18:08:40 | 2015-04-28
Zegarek papieża to olbrzymia pamiątka. Również posiadam zegarek, jednak nie jest aż tak cenny. Zegarek kupiłam u nich: http://e-blyskkotki.pl/pl/zegarki-damskie Mają tanie zegarki damskie- wyglądają bardzo ładnie na ręce.

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook