Szkocja: Kościół broni małżeństwa

Episkopat Szkocji przestrzegł środowiska polityczne przed próbami legalizacji związków osób tej samej płci, stwierdzając, że "wszelkie próby redefinicji małżeństwa są bezpośrednim atakiem na rodzinę - kamień węgielny społeczeństwa i spotkają się ze zdecydowanym sprzeciwem". W wydanym wczoraj oświadczeniu, na zakończenie swej sesji szkoccy biskupi zapewnili, że wezmą udział w planowanych konsultacjach w tej sprawie oraz zachęcili katolików, by również w tej kwestii zabrali głos.


Szkoccy biskupi wyrażają zdziwienie, że rząd jasno nie określił, jakiemu celowi służyć mają konsultacje i czy władze podejmą decyzję w tej sprawie niezależnie od ich wyniku. Powinny one jednak pozwolić na poważną refleksję nad argumentami. Domagają się zapewnień, aby udział w nich miały jedynie osoby mieszkające w Szkocji.


O znaczeniu obrony rodziny przypomniał również wczoraj wieczorem w Edynburgu podczas Mszy św. dla środowisk politycznych kard. Keith O’Brien. Purpurat przypomniał, że rodzina, zbudowana na związku kobiety i mężczyzny jest instytucją uprzednią wobec państwa, zaś obowiązkiem polityków jest troska o dobro wspólne. "Każdy musi być świadom, że żaden rząd nie może zmienić natury ludzkiej" - stwierdził kard. O’Brien.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?