Wielki Post - czas przemiany i nawrócenia

Wielki Post jest czasem przemiany i nawrócenia, czasem spojrzenia we własne serce - powiedział biskup Henryk Tomasik. Środa Popielcowa - dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty - przypada w tym roku 17 lutego. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.

 

Ordynariusz radomski powiedział, że "w Wielkim Poście trzeba sprawdzić własny system myślenia, wartościowania i skorygować to, co jest błędem". - Jeśli statek kosmiczny będzie miał lekkie odchylenie, to po tysiącach kilometrach będzie znajdował się daleko od wyznaczonego toru, dlatego w Wielkim Poście trzeba wciąż zadawać pytania: czy nasze czyny i słowa są zgodne z Ewangelią - podkreślił bp Tomasik.

 

Ordynariusz radomski odniósł się także do rozpoczynających się jutro rekolekcji wielkopostnych dla dzieci ze szkół podstawowych i zaangażowaniu rodziców w te spotkania. - Przy sakramencie chrztu świętego rodzice zobowiązali się do tego, że będą się troszczyć o rozwój wiary swoich dzieci. To wielkie zadanie, aby nauczyć je chrześcijańskiego postępowania - podkreślił bp Tomasik. Dodał, że rekolekcje są szansą, aby dzieci odkrywały, że Bóg ich kocha, aby uczyły się oceny własnego postępowania. W interesie samych rodziców jest to, aby ich dzieci przeżyły dobrze rekolekcje - powiedział biskup radomski.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook