Pogrzeb kard. Deskura w Łagiewnikach

Uroczystości pogrzebowe kard. Andrzeja Marii Deskura odbędą się 12 września o godz. 11.00 w sanktuarium błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach - poinformował w specjalnym komunikacie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.


Dziś o godz. 11.30 w Bazylice Watykańskiej za kard. Deskura zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa.

 

Także we wtorek za zmarłego w minioną sobotę polskiego purpurata odprawiona zostanie Msza żałobna w kościele św. Stanisława biskupa i męczennika przy Via Botteghe Oscure. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi kard. Stanisław Ryłko. Początek nabożeństwa o godz. 18.00.

 

Uroczyste złożenie do grobu kard. Deskura odbędzie się w poniedziałek 12 września Krakowie w krypcie kościoła dedykowanego bł. Janowi Pawłowi II w Łagiewnikach. Msza św. koncelebrowana przez biskupów i kapłanów zostanie odprawiona o godz. 11.00.

 

"Na tę uroczystość Kościół krakowski zaprasza Biskupów, Kapłanów oraz Wiernych, którzy z wdzięczności do zmarłego Kardynała pragnęliby wesprzeć Go swoją modlitwą w drodze do Domu Ojca" - napisał w komunikacie kard. Dziwisz.

 

Kard. Andrzej Maria Deskur - długoletni przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu i do końca życia przewodniczący Papieskiej Akademii Maryi Niepokalanej - zmarł 3 września w Rzymie w wieku 87 lat.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ciekawy 16:31:16 | 2011-09-06
od kiedy budowa kompleksu "Nie lekajcie sie" poswieconego blogoslawionemu  Janowi Pawlowi II,posiada tytul Sanktuarium?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook