Abp Sławoj Leszek Głódź na Westerplatte

Pamięć i modlitwa towarzyszy wszystkim ofiarom II wojny światowej począwszy od Wielunia i Westerplatte - mówił 1 września o świcie na Westerplatte abp Sławoj Leszek Głódź. Metropolita gdański modlił się za ofiary wojny podczas uroczystości upamiętniających 72. rocznicę jej wybuchu.
 

- Przychodzimy tutaj w godzinie świtu na modlitwę, na czuwanie i na wspomnienie tamtego świtu sprzed 72 lat - mówił gdański metropolita. - Tyle godzin przebiegło od tamtej chwili na zegarze dziejów, tyle się zdarzyło w historii świata, ojczyzny, Gdańska i pomorskiej ziemi. Nie psosób tamtej godziny zapomnieć, odwrócić się, czy patrzeć na nią w sposób zimny, wyzbyty z emocji - mówił hierarcha.

 

Abp Głódź podkreślił, że "są takie wydarzenia w dziejach ludzi i narodów, które nie tylko kształtują historyczną pamięć, ale odwołują się do ludzkich sumień. Musi zmierzyć się z nimi każde pokolenie i jednym z takich wydarzeń jest to, co miało miejsce na Westerplatte".

 

- Dziękujemy dziś Bogu za tych, co nie zwątpili w sens miłości, ojczyzny i braterstwa. Dziękujemy za tych, co w imię naszej polskiej ojczyzny ofiarowali swoje życie - zaznaczył metropolita gdański. Dodał, że "polecamy wszystkich naszym modlitwom, bowiem nie ma większej miłości niż ta, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Dziękujemy dziś wszystkim żołnierzom za ofiarną miłośc i prosimy niech spoczywają w miłości Boga. Niech o nich pamięta Ojczyzna i my wszyscy".

 

W samo południe metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź odprawi uroczystą Mszę św. przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~anonim 13:21:47 | 2011-09-01
Jan Paweł II - Każdy ma swoje Westerplatte

Mocne słowa... Ktoś powie - kult klęski. A czy wie, co to prawdziwe zwycięstwo?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?