"Albo Chrystus, albo nic"

Benedykt XVI powiedział podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie, że Chrystus jest "prawdziwym lekarstwem" na "wszystkie choroby" oraz na "kryzys nowoczesnej myśli". Aby go przezwyciężyć należy umieścić Chrystusa w "centrum wszystkiego, historii i kosmosu" - dodał.

 

W katechezie poświęconej postaci świętego Jana Leonardiego z Toskanii, który żył w XVI wieku, papież podkreślił, że jednym z efektów zapoczątkowanego już wtedy rozdzielenia wiary od rozumu, co charakteryzuje czasy współczesne, jest marginalizacja Boga. Ponadto - jak dodał Benedykt XVI - człowiek "decyduje się żyć tak, jakby Boga nie było".

 

- Na wszystko to ludzkość pilnie potrzebuje Chrystusa - mówił papież. - Nie ma zła, które w nim nie znajdzie remedium, nie ma problemu, którego w nim się nie rozwiąże. Albo Chrystus, albo nic - podkreślił Benedykt XVI przypominając, że taka właśnie była recepta świętego Jana Leonardiego.

 

Polaków papież zachęcił do modlitwy w intencji trwającego w Watykanie synodu dla Afryki. - Proszę, byście razem ze mną polecali Matce Bożej Różańcowej to ważne wydarzenie. Niech przez posługę Kościoła mieszkańcy Afryki odnajdą drogę, wiodącą do pojednania, sprawiedliwości i pokoju - powiedział po polsku.

 

Wcześniej ksiądz z watykańskiego sekretariatu stanu, przedstawiający polskich pielgrzymów obecnych na audiencji, ogłosił na Placu świętego Piotra, że uczestniczy w niej arcybiskup Juliusz Paetz, który obchodzi 50-lecie święceń kapłańskich. Arcybiskup Paetz podszedł następnie do Benedykta XVI i rozmawiał z nim dłuższą chwilę.

 

Po raz kolejny w ostatnich latach były metropolita poznański przybył na papieską audiencję generalną i rozmawiał z Benedyktem XVI.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook