ONZ powinno szanować prawa rodziców

- Linia postępowania ONZ w odniesieniu do młodzieży powinny szanować prawo rodziców do wychowywania swych dzieci, także w dziedzinie seksualności i tzw. "zdrowia reprodukcyjnego" - stwierdził wczoraj na forum ONZ stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej, abp Francis Chullikatt.

 

W swoim wystąpieniu watykański dyplomata zaznaczył, że każdy młody człowiek powinien mieć możliwość rozwoju w społeczeństwie charakteryzującym się pokojem i zgodą, wolnym od przemocy i konfliktów, w środowisku rodzinnym, w atmosferze szczęścia, miłości i zrozumienia. Zaznaczył, że takie środowisko będzie w nim krzewić odpowiedzialne postawy obywatelskie, niezmiernie istotne dla dobra wspólnego ludzkości.  - Odpowiedzialności moralnej i poszanowania dla innych uczymy się w rodzinie - przypomniał przedstawiciel Stolicy Apostolskiej. Podkreślił, że rodzina odgrywa istotną rolę w wychowaniu dzieci, rozwijaniu ich zdolności, uczeniu ich nabywania wartości etycznych i duchowych, głębokiego przywiązania do pokoju, wolności, godności i równości wszystkich ludzi.  - Rodzina budowana na małżeństwie kobiety i mężczyzny jest naturalnym i zasadniczym środowiskiem społecznym i musi mieć zagwarantowaną ochronę ze strony społeczeństwa i państwa - stwierdził abp Chullikatt.

 

Stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ przypomniał, że rodzice wspólnie - ojciec i matka - ponoszą podstawową odpowiedzialność za wychowanie i rozwój swych dzieci. - Rodzice nie mogą wycofać się z tej podstawowej roli, natomiast zadaniem państwa jest poszanowanie odpowiedzialności, praw i obowiązków rodziców pod tym względem - zaznaczył. - Linie postępowania wobec młodzieży, programy, plany działania i zaangażowania państw członkowskich muszą w pełni szanować rolę rodziców w odniesieniu do dobra i wychowania ich dzieci, w tym dziedzinę ludzkiej seksualności i tak zwanego «zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego», które nie może obejmować aborcji - powiedział na forum ONZ przedstawiciel Watykanu. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?