Poznań: wolontariusze wyruszyli na ŚDM

Z pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu młodzi wolontariusze wyruszyli wczoraj do Madrytu na Światowe Dni Młodzieży w ramach projektu "Eurotrip for Young". Podróżując specjalnie przygotowanym busem przez 9 państw, realizują swoje marzenia, ale także pomagają Fundacji "Mam Marzenie".


Wszyscy uczestnicy projektu, którzy wyjechali do Madrytu są wolontariuszami tegorocznych ŚDM. Ekipa liczy osiem osób. Na pomysł realizacji projektu "Eurotrip for Young" wpadł Sebastian Waligórski z Obornik Wlkp. Pozostali jego uczestnicy pochodzą z Poznania, Warszawy, Lublina oraz Ostrołęki i mają od 18 do 25 lat. Uczą się lub studiują, a każdy z nich zna przynajmniej dwa języki obce i ma doświadczenie w pracy społecznej oraz wolontariacie.

 Wszyscy jadą do Madrytu busem, który jest mobilną reklamą naszej ojczyzny. Samochód przystrojony został w barwy Polski, ale także w logo ŚDM, aby było widać dokąd udają się jego pasażerowie. Młodzi ludzie, których swoim patronatem objął metropolita poznański Stanisław Gądecki, zamierzają także mówić spotkanym osobom o ŚDM i pokazywać im młode oblicze Kościoła.

 "Za pieniądze uzyskane od sponsorów udało nam sie kupić samochód, który mieliśmy wcześniej upatrzony" - wyjaśnia w rozmowie z KAI Sebastian Waligórski dodając, że zostały na nim umieszczone loga wszystkich sponsorów. "Wspiera nas wiele firm i instytucji, co mnie bardzo cieszy, bo dzięki temu możemy realizować nasz projekt" - stwierdza Waligórski.

 Pieniędzy, jak zaznacza organizator wyjazdu, starczyło jeszcze na paliwo. "Jedzenie i noclegi będziemy opłacać z własnych środków, chociaż muszę przyznać, że dużym plusem jest to, że sporo żywności dostaliśmy od sponsorów" - tłumaczy.

 Podczas podróży wolontariusze planują również nagrać dwa reportaże. Pierwszy, ukazujący Światowe Dni Młodzieży "od kuchni", widziane oczami wolontariuszy, kolejny − relacjonujący przebieg ich wyprawy i przedstawiający, jak żyją mieszkańcy krajów, które przemierzą: Czech, Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii i Holandii.

 Projekt "Eurotrip for Young", który swoim honorowym patronatem objęło Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, ma na celu niesienie pomocy innym. Jego uczestnicy chcą nadać mu jak największy rozgłos, aby po jego zakończeniu sprzedać busa, którym będą podróżować. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekażą na rzecz Fundacji "Mam Marzenie".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook