AMECEA: apel w sprawie Sudanu i Somalii

Radio Watykańskie

O konkretną solidarność z Południowym Sudanem zaapelowali uczestnicy zakończonego wczoraj posiedzenia Stowarzyszenia Konferencji Biskupich Wschodniej Afryki (AMECEA). W opublikowanym komunikacie hierarchowie Czarnego Lądu odnieśli się do najistotniejszych zagadnień, którym poświęcone były obrady w stolicy Kenii Nairobi.

 

Biskupi wschodniej Afryki wezwali Kościół powszechny i wspólnotę międzynarodową do zaangażowania personelu i środków materialnych w Południowym Sudanie. Ich zdaniem pomoże to w ustabilizowaniu sytuacji w tym regionie, mimo konfliktów w Abyei i Darfurze.

 

Biskupi zachęcają też katolików na całym świecie do modlitwy o położenie kresu wieloletniej wojnie w Somalii. Uczestnicy spotkania w Nairobi zwrócili także uwagę na rolę wiernych świeckich, którzy awansują na ważne stanowiska w administracji państwowej, służbie cywilnej czy w polityce. Winni oni otrzymywać stałą formację religijną, by być ludźmi wiary i dawać jej świadectwo w życiu publicznym.

 

Biskupi wschodniej Afryki zdecydowali również, że szkoły katolickie wszystkich szczebli otrzymają stałych kapelanów. Ich obecność ma być widzialnym znakiem i pomocą w duchowym wzroście podopiecznych. Kapelani mają się znaleźć również w afrykańskich jednostkach wojskowych - czytamy w komunikacie jubileuszowego spotkania episkopatów wschodniej Afryki.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook