Biskupi Ameryk o tragediach imigrantów

Do zapewnienia ochrony prawnej migrantom z Ameryki Łacińskiej wezwali biskupi Stanów Zjednoczonych, Ameryki Środkowej i Karaibów, którzy w czerwcu spotkali się na regionalnych konsultacjach.

 

W wydanym wczoraj oświadczeniu najwięcej miejsca poświęca się nadużyciom wobec migrantów przebywających w USA lub w Meksyku bądź tam zmierzających. W tym ostatnim kraju dochodzi już do prawdziwych masakr na pozbawionych dokumentów przybyszach. Odkryte ostatnio zbiorowe groby (ponad 200 i 70 ciał) wskazują na ludobójstwo dokonane przez przestępczość zorganizowaną.

 

Biskupi wezwali władze Meksyku do postawienia sprawców przed wymiarem sprawiedliwości i rozliczenia tych zbrodni. Zachęcają też kraje Ameryki Łacińskiej do kampanii uświadamiającej migrantów, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w drodze do wymarzonych Stanów Zjednoczonych.

 

Niepokój katolickich hierarchów budzą także wzmożone deportacje z USA realizowane z dużą konsekwencją przez gabinet prezydenta Baracka Obamy. Laureata pokojowej nagrody Nobla biskupi zachęcają do obiecanej reformy migracyjnej. Duchowni wyrazili także solidarność z Haitańczykami, których wiele krajów Ameryki deportowało do ojczyzny. Biskupi podkreślają, że zrujnowany kraj nie może jeszcze przyjmować własnych obywateli, ponieważ przeżywa niestabilność gospodarczą i polityczną.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook