Petersburg: katolicka procesja Bożego Ciała

Radio Watykańskie

W Rosji świętuje się Boże Ciało. Czwartek był normalnym dniem pracy, dlatego święto zostało przeniesione na dzisiaj. W Petersburgu po raz pierwszy od 93 lat procesja Eucharystyczna przeszła główną ulicą północnej stolicy Rosji.

 

Procesję w Moskwie, po porannej Mszy, nuncjusz apostolski abp Ivan Jurkowicz, poprowadził do czterech ołtarzy przygotowanych przez wiernych z moskiewskich parafii katolickich.

W Petersburgu władze miejskie po 93 latach wydały zgodę na przejście procesji przez główną ulicę północnej stolicy Rosji, Newski Prospekt. Wcześniej procesje eucharystyczne odbyły się tu dwukrotnie: w 1917 i 1918 r. Po blisko stuletniej przerwie dzisiejszą procesję poprowadził ordynariusz archidiecezji Matki Bożej abp Paolo Pezzi.

 

Newski Prospekt nazywany jest ulicą tolerancji religijnej, gdyż znajdują się przy niej świątynie najważniejszych wyznań chrześcijańskich: prawosławnego, katolickiego, luterańskiego i ormiańskiego. W dzisiejszej uroczystości udział wzięli przedstawiciele konsulatów generalnych szeregu państw europejskich znajdujących się w Petersburgu, w tym Polski.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

krystynawilk 10:54:28 | 2012-05-13
Dziękuję za tę  wspaniałą informacje. Idzie nowe w Rosji, bardzo wolno, ale  nadzieja w nas wzrasta.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gaucho 15:13:20 | 2011-06-27
Deo gratias!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?