"Wybaczyliśmy i czekamy na sprawiediwość"

- Kościół nie wkracza w to, co należy do sądownictwa - powiedział metropolita stolicy Salwadoru. Abp José Luis Escobar wypowiedział się w związku z decyzją o przesłuchaniu 20 salwadorskich wojskowych. Są oni oskarżeni o zabójstwo w 1989 r. sześciu jezuitów i dwóch świeckich pracowniczek Uniwersytetu Środkowej Ameryki w San Salvador.


Abp Escobar zapowiedział, że Kościół nie będzie wywierał żadnych nacisków w związku z toczącym się procesem. - Nas ta zbrodnia dotknęła bezpośrednio – stwierdził hierarcha. – Jesteśmy jej ofiarami, ponieważ zamordowano księży będących naszymi misjonarzami i zasłużonymi synami Kościoła. Ponieważ byli to misjonarze, zawsze okazywaliśmy solidarność ich rodzinom i będziemy to czynić nadal.

 

Metropolita San Salvador przypomniał Jana Pawła II, który przebaczył zamachowcowi, swemu niedoszłemu zabójcy. Idąc za przykładem błogosławionego Papieża Kościół Salwadoru nie będzie się mieszał do procesu ani domagał kary. Pozostawia to sądownictwu. Nikogo nie kryje ani nie broni, ale ma nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość. Ze swej strony Kościół już przebaczył zabójcom – dodał salwadorski arcybiskup.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~gość 21:52:09 | 2011-06-07
W Polsce taka postawa była by co najmniej wątpliwa 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~cm 21:48:55 | 2011-06-07
 ""Kościół nie wkracza w to, co należy do sądownictwa". A jak u nas w Polsce jest? Te słowa trzeba zadedykować o. Rydzykowi, który na antenie wydaje wyroki od razu.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook