30 tys. chrześcijan w łagrach w Korei Pn.

W rządzonej przez komunistów Korei Północnej mimo brutalnych prześladowań żyje nadal 40 tys. chrześcijan, z czego większość – 30 tys. uwięziona jest w łagrach – twierdzi w wywiadzie dla dziennika Daily NK protestancki pastor Lim Chang Ho.


Gazeta dostępna także w internecie przypomina, że Korea Północna, pomimo oficjalnych zapewnień o wolności religijnej i utrzymywaniu w stolicy na pokaz kilku kościołów, jest krajem najbrutalniejszych prześladowań religijnych w świecie. Obowiązujący w tym kraju kult jednostki sprawia, że osoba wyznająca wiarę, czy posiadająca jakikolwiek materiał religijny jest klasyfikowana jako wróg i usuwana z życia publicznego. Dotyczy to zwłaszcza chrześcijan.

 

- Chrześcijaństwo trwa dzięki godnej podziwu, mężnej postawie wiernych. Ich świadectwo prowadzi ludzi im bliskich do ich naśladowania. Nie mogę tego potwierdzić, ale mówi się nawet o nawróceniach – stwierdza pastor Lim Chang Ho.

 

Według posiadanych informacji w północnokoreańskich łagrach przebywa obecnie około 30 tys. chrześcijan, natomiast około 10 tys. z nich żyje „na wolności”, wyznając i praktykując swą wiarę w podziemiu.

 

Agencja Asianews uważa dane te za nieco przesadzone. Według jej informacji w Korei Północnej jest jedynie około 200 katolików, w większości osoby w podeszłym wieku, które przeżyły wojnę w latach 1950–1953 oraz deportacje. Natomiast uchodźcami z komunistycznej północy troskliwie opiekuje się Korea Południowa.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 13:30:23 | 2011-05-24
No tak, głowny argument dyskusyjny komunistów znów w akcji!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook