Trwa IV Metropolitalne Święto Rodziny

Koncertem Natalii Kukuskiej w Zabrzu rozpoczęło się IV Metropolitalne Święto Rodziny. Wielka impreza odbywająca się w kilkunastu śląskich miastach, poprzez sympozja, konferencje, wystawy ale także biegi, koncerty i pikniki ma promować wartości rodzinne. Mottem tegorocznej edycji jest „Piękno życia rodzinnego”.


- Patrzymy bardzo szeroko na rodzinę, przekazujemy wartości następnym pokoleniom. Bardzo konkretnym efektem święta jest zainteresowanie rodziną - powiedział bp Jan Wieczorek, ordynariusz gliwicki obecny na koncercie.

 

Tradycyjnie wielkie rodzinne świętowanie rozpoczął koncert, tym razem na scenie zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca wystąpiła Natalia Kukulska.

 

Drugiego dnia, czyli w niedzielę 22 mają, w katedrach metropolii: w Katowicach, Gliwicach, osnowcu i Opolu zostaną odprawione Msze św. w intencji rodziny.

 

Impreza, która potrwa do połowy czerwca, jest skupieniem się na rodzinie w wielu wymiarach. Stąd liczne koncerty, biegi, pikniki, ale także seminaria i konferencje. W programie m.in. konferencja o nowej ewangelizacji w kontekście rodziny, sympozjum o ciąży, czy spotkanie poświęcone babciom i dziadkom.

 

Tegoroczne familijne świętowanie odbywa się w roku beatyfikacji Jana Pawła II oraz w 30. rocznicę ogłoszenia adhortacji „Familiaris consortio”, stąd liczne spotkania poświęcone papieskiej nauce o rodzinie.

 

„Piękno życia rodzinnego” to hasło tegorocznej edycji święta. Jak wyjaśnia koordynatorka, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka -Szulik- najpiękniejsze chwile przeżywamy właśnie w rodzinie, to tutaj świętujemy urodziny, śluby i matury. Jest to najważniejsze miejsce, obszar w którym czujemy się bezpieczni – dlatego wybrano takie hasło - podkreśliła.

 

- Bardzo popieramy takie imprezy, które promują wartości rodzinne, dlatego tu jesteśmy – powiedział KAI, Ryszard Plauch, który na koncert przyszedł z żoną i małym Piotrusiem.

 

Metropolitalne Święto Rodzin odbywa się w ponad 15 miastach, głównie na terenie województwa śląskiego oraz w Opolu.

 

Idea zorganizowania Metropolitalnego Święta Rodziny narodziła się z inspiracji Światowym Kongresem Rodzin, który odbył się w 2007 roku w Warszawie. Pomysłodawcą i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?