Komunikat biskupów przed wyborami

Przed zbliżającymi się wyborami regionalnymi i lokalnymi (22 maja) biskupi prowincji madryckiej wzywają do zapoznania się z programami wyborczymi partii politycznych, uważnym ich rozeznaniem i odpowiedzialnym oddaniem głosu. „Chodzi o wkład bardzo ważny dla dobra wspólnego społeczeństwa” – podkreślają biskupi w specjalnym komunikacie.

 

„Katolicy powinni działać zgodnie z imperatywami sumienia dobrze uformowanego według słusznego osądu i Magisterium Kościoła, a szczególnie jego nauczania społecznego. W ten sposób będą mogli wybrać między opiniami politycznymi zgodnymi z wiarą i prawem naturalnym tę, która jest najbliższa wymogom dobra wspólnego” – czytamy w komunikacie.

 

Biskupi zwracają uwagę, aby uwzględnić prawo do życia, które „powinno być skutecznie chronione we wszystkich etapach istnienia osoby, od jej poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Stąd też w żadnym wypadku „nie można usprawiedliwić eliminacji niewinnej ludzkiej istoty przez aborcję, włącznie z tzw. pigułką dnia następnego, czy eutanazję”.

 

Ponadto przypominają, że także „prawo do wolności religijnej powinno być chronione. Oznacza to szacunek wobec miejsc kultu i znaków religijnych, a także publiczne docenienie przekonań religijnych, szczególnie wynikających z wiary katolickiej, która ukształtowała nasze dziedzictwo kulturalne i moralne” – czytamy w komunikacie.

 

Biskupi apelują o ochronę i promocję rodziny, uznanie praw rodziców do wychowania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami religijnymi, moralnymi i pedagogicznymi oraz „promowanie sprawiedliwego porządku gospodarczego”.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~zbych 12:20:36 | 2011-04-05
"Katolicy powinni działać zgodnie z imperatywami sumienia dobrze uformowanego według słusznego osądu i Magisterium Kościoła, a szczególnie jego nauczania społecznego. W ten sposób będą mogli wybrać między opiniami politycznymi zgodnymi z wiarą i prawem naturalnym tę, która jest najbliższa wymogom dobra wspólnego"

Dlaczego u nas biskupi boją sie nazywac rzeczy po imieniu i przypominać o fundamentach nauki kościoła? Smutne to...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marta 11:58:05 | 2011-04-05
No proszę, tam biskupi sie nie boją mówić. U nas nabierają wody w usta. Nie przypominają jednoznacznie przed wyborami co jest złe a co dobre. Nie chodzi mi o wskazywanie partii, bo nie od tego są biskupi, ale o takie wskazanie jak zrobili to biskupi z Madrytu.
Podziwiam

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook