Dzisiaj w Gdańsku "Noc Konfesjonałów"

W piątek, 11 marca odbędzie się w Gdańsku akcja zatytułowana "Noc Konfesjonałów". Zorganizowała ją grupa młodzieży Kairos oraz ksiądz Jarosław Piotrowski. Początek "Nocy Konfesjonałów" o godzinie 21.00 w kościele garnizonowym pw. św. Piotra i Pawła w Gdańsku - Wrzeszczu.'

 

Zastanawiasz się nad sensem spowiedzi? Miewasz kłopoty z rachunkiem sumienia? Być może pomoże Ci wysłuchanie konferencji i świadectw na ten temat - tak zachęcają organizatorzy by przyjść na piątkową noc konfesjonałów.

 

- To szczególny czas, by móc w zadumie i zamyśleniu przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania - mówi ks. Piotrowski. Podkreśla, "by to nie był sakrament przedświąteczny. Tak jakby w ramach przygotowania do świąt. A jak głosi katechizm Kościoła katolickiego – uświetnienie życia chrześcijańskiego, który jest drogą do Eucharystii. Jak podkreśla ks. Piotrowski pomysł na zorganizowanie "Nocy Konfesjonałów" podsunęła mu młodzież. - Niestety zostawiamy spowiedź na sam koniec, pomiędzy zakupami a pasztetem zajęczym. Spowiadając wiernych widzę ich pośpiech, wzrok wpatrzony w zegarek czy komórkę. A tak być nie powinno - podkreśla organizator wydarzenia. Jak dodaje "aby dobrze przygotować się do spowiedzi przede wszystkim trzeba poświęcić na nią czas".

 

"Noc Konfesjonałów" rozpoczyna sie o godzinie 21.00. W trakcie jej trwania odbędą się 2 konferencje: "Czym jest sakrament pokuty i pojednania?" oraz "Rachunek sumienia". Będzie modlitwa, adoracja w ciszy, Eucharystia oraz uwielbienie. Wierni będą mogli wysłuchać również świadectw. Organizatorem spotkania jest wspólnota Kairos oraz ks. Jarosław Piotrowski.

 

Kościół garnizonowy św. Piotra i Pawła znajduje się przy ul. Matejki w Gdańsku - Wrzeszczu. Jest to parafia wojskowo-cywilna pw. Matki Odkupiciela.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Darek 11:56:15 | 2011-04-22
super. Napewno będę. Gratulacje dla organizatorów

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook