Stwórz własną "Ekstremalną Drogę Krzyżową"

"Nie warto żyć normalnie, trzeba żyć ekstremalnie. Wysłuchanie rekolekcji wielkopostnych w kościele to nie są żadne ćwiczenia duchowe. Tu, podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wiara styka się z decyzjami woli, emocjami. To jest prawdziwe ćwiczenie, człowiek rzeczywiście może być potem przemieniony."

 
Te słowa jednego z uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej dobrze ukazują istotę tego wydarzenia. Pomysł na nie zrodził się trzy lata temu w umyśle księdza Jacka Stryczka i członków Męskiej Strony Rzeczywistości, którzy chcieli na własnej skórze poczuć ogrom zmęczenia, trudu i słabości, z jakimi zmagał się Chrystus niosąc swój krzyż na Golgotę. Wyzwaniem jest bowiem przejście piechotą 44 kilometrów, jakie dzielą krakowski kościół św. Józefa i sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, a jeszcze bardziej ekstremalnym wyruszenie na wędrówkę w nocy. Są jednak śmiałkowie, którzy decydują się na takie doświadczenie – jest ich całkiem niemało! W pierwszej i drugiej edycji EDK w trasę ruszyło łącznie 500 osób, a w tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większego odzewu.
 
W tym roku pojawiła się bowiem możliwość zorganizowania EDK w swoim rejonie – w każdym miejscu w Polsce. Szczegółowe wytyczne znaleźć można stronie www.edk.org.pl, najważniejsza jest jednak chęć rozpowszechnienia idei w innym miejscu niż Kraków. Organizatorzy zapewniają materiały niezbędne do stworzenia EDK we własnej okolicy, rozważania oraz wsparcie merytoryczne i związane z promocją. Najważniejsza jest motywacja! Zgłoszenia przyjmowane są do 21 marca 2011 roku.
 
W podobnym czasie ruszą także zapisy dla uczestników EDK 2011 w Krakowie, którzy w piątek 15 kwietnia o godz. 20.00 wyruszą spod kościoła św. Józefa na Podgórzu. Rozważać będą pozycję mężczyzny we współczesnym Kościele i jego przeżywanie wiary, doświadczanie Boga – temat ten przygotowany jest przede wszystkim dla mężczyzn, którzy potrzebują wyzwań przekraczających ich siły oraz idei, która może stać się sensem życia. Kobiety zaś będą miały okazję do głębszego poznania innego, męskiego spojrzenia na kwestię wiary i sposobu myślenia o Bogu.
 
Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu oraz do śledzenia strony internetowej i profilu na Facebooku, gdzie będą umieszczane aktualne informacje związane z tegoroczną edycją!

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~tylko jedna 14:41:23 | 2011-03-11
Jest tylko jedna Droga Krzyżowa.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?