Episkopat USA broni definicji małżeństwa

„Małżeństwo przez tysiąclecia i w wielu kulturach było rozumiane jako związek jednego mężczyzny i jednej kobiety” – przypomina oświadczenie biura prawnego episkopatu Stanów Zjednoczonych. Publikacja ta ma związek z decyzją prezydenta Baracka Obamy, by Departament Sprawiedliwości zaprzestał obrony prawnej federalnej ustawy o ochronie małżeństwa (Defense of Marriage Act). Amerykański przywódca uznał bowiem, że obowiązująca zaledwie 15 lat ustawa jest niedopuszczalną dyskryminacją ze względu na orientację seksualną.


Biuro prawne amerykańskiego episkopatu zauważa w swym oświadczeniu, że zgodnie z konstytucją USA władza wykonawcza zobowiązana jest do przestrzegania będącego w mocy porządku prawnego. Po drugie, decyzja prezydenta Obamy jest poważnym afrontem wobec milionów Amerykanów, którzy odrzucają niesprawiedliwą dyskryminację, ale zarazem uznają jedyną i bezcenną wartość małżeństwa między mężczyzną i kobietą.

 

Takie poparcie dla instytucji małżeństwa, czytamy w oświadczeniu, nie jest przejawem bigoterii, lecz racjonalnie i ugruntowanym przekonaniem, że jest ono podstawową instytucją społeczeństwa obywatelskiego. Sugerowanie zatem, że tego typu poglądy są dyskryminacją, to poważne zagrożenie dla wolności religijnej tych wszystkich Amerykanów, którzy popierają taką definicję małżeństwa – podkreśla biuro prawne episkopatu Stanów Zjednoczonych.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?