"Był biskupem nowej ewangelizacji"

Był biskupem nowej ewangelizacji - w ten sposób o zmarłym metropolicie lubelskim mówi abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Obaj poznali się w 1990 roku w Tarnowie.

 

- Mieliśmy bliskie kontakty, bowiem w Kupieninie, w mojej rodzinnej miejscowości, budowany był Dom Spokojnej Starości im. Jana Pawła II. Abp Życiński był bardzo zaangażowany w to dzieło - wspomina biskup-senior diecezji radomskiej.

 

Abp Zimowski powiedział, że metropolita lubelski był człowiekiem wielkiego umysłu i serca. - Jako wielki intelektualista umiał pochylić się nad człowiekiem i spełniał swoją posługę z wielkim oddaniem dla ubogich, opuszczonych.

 

Wiele inicjatyw powstało w tym czasie w diecezji tarnowskiej. Nazwałbym go biskupem nowej ewangelizacji. Swoją posługą to właśnie czynił. Troszczył się także o wychowanie alumnów, o ich intelektualne i duchowe przygotowanie. Rozpoczął również budowę nowego budynku seminaryjnego. Wiele dzieł, które zostawił, kontynuuje biskup Wiktor Skworc - powiedział na antenie Radia Plus Radom abp Zimowski.

 

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia dodał, że abp Życiński był znany na całym świecie, zaś jego wykłady w USA cieszyły się wielką popularnością. - Wiadomość o jego śmierci sparaliżowała nas wszystkich. To był człowiek wielkiej wiary - podkreślił abp Zygmunt Zimowski.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?