Brawa na zakończenie procesu beatyfikacyjnego

Za zakończenie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II dziękowano dziś podczas dzisiejszego Apelu Jasnogórskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Wierni zgromadzeni w sanktuarium długimi oklaskami dziękowali Matce Bożej za ten wielki dar dla Polski. Rozważanie poprowadził abp Stanisław Nowak, metropolita częstochowski, wychowanek, uczeń i współpracownik Jana Pawła II.

 

- Dziś witamy szczęśliwy dzień beatyfikacji Jana Pawła II, niech szczęśliwe oklaski wypełnią tę kaplicę -  zachęcił hierarcha. Po tych słowach pielgrzymi, paulini i klerycy częstochowskiego seminarium zgromadzeni w prezbiterium, długimi brawami wyrażali swą radość.

 

- Ufam, że ta beatyfikacja - mówił dalej abp Nowak - zjednoczy Polaków, podniesie nas w górę, obudzi z letargu, że dźwigniemy się z neokomunizmu i wzajemnych kłótni.

 

Metropolita częstochowski podkreślił, że dziś, jak przed laty spod krzyża na Giewoncie, Jan Paweł II woła do Polaków: „bądźcie wierni krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi, jego pasterzom”. Prosił Matkę Bożą, by ta beatyfikacja umocniła wiarę Polaków.

 

Po prawej stronie Cudownego Obrazu Matki Bożej umieszczony jest portret Jana Pawła II, tego który podczas wszystkich pielgrzymek do Polski nawiedzał Jasną Górę.

 

Składał Maryi wiele wotów, z których najważniejszy jest przestrzelony pas papieskiej sutanny, ofiarowany w czerwcu 1983 w podziękowaniu za ocalenie życia w czasie zamachu 13 maja 1981 na Placu św. Piotra.

 

Modląc się na Jasnej Górze papież Wojtyła wypowiadał szczególne akty zawierzenia Kościoła, świata i Polski. Nowe znaczenie nadał modlitwie Apelu Jasnogórskiego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook