"Ojciec Mateusz" - wkrótce nowe odcinki

Scena koncertu kameralnego we wnętrzach Pałacu Biskupów Krakowskich to m.in. jedno z ujęć do nowych odcinków serialu „Ojciec Mateusz”, które przez dwa dni znowu przygotowywane są w Kielcach.

 

W salach dawnego biskupiego pałacu – obecnie siedzibie Muzeum Narodowego – kręcono 3 stycznia scenę koncertu, która łączy się z intrygą kryminalną i próba zabójstwa. Odcinek nosi tytuł „Sonata”. W rolę słuchaczy serialowego koncertu wcielili się statyści – pracownicy Muzeum Narodowego.

 

Ekipa serialu z odtwórcami głównych ról pracowała dzisiaj w Kielcach od samego rana. Rozpoczęto od plenerów przy ul. Kapitulnej, Sienkiewicza, Placu Artystów, „zagrały” także kulisy Teatru im. Stefana Żeromskiego.

 

Obecnie, w Kielcach i Sandomierzu kręcone są zdjęcia do 5 nowych odcinków serialu "Ojciec Mateusz", które będą emitowanie na wiosnę.

 

„Ojciec Mateusz” to polska wersja włoskiego serialu „Don Matteo”. Jest to opowieść o detektywistycznych sukcesach proboszcza, który po powrocie z Białorusi został przez biskupa skierowany do parafii na obrzeżu miasta. Dzięki żyłce detektywistycznej, wyrozumiałości dla ludzkich słabości i przyjaźni z funkcjonariuszem policji, ojciec Mateusz skutecznie rozpracował wiele zawikłanych spraw kryminalnych.

 

Akcja serialu rozgrywa się głównie w Sandomierzu, ale i w Kielcach oraz w znanych miejscowościach turystycznych województwa świętokrzyskiego. Serial wyreżyserowali Maciej Dejczer i Andrzej Kostenko, operatorem jest Jarosław Żamojda, w rolach głównych występują Artur Żmijewski, Kinga Preis, Piotr Polk i Michał Piela.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook