Pakistan: Boże Narodzenie czasem zagrożenia

Wigilia Bożego Narodzenia będzie w Pakistanie dniem masowego protestu muzułmanów przeciwko uwolnieniu Asii Bibi, chrześcijanki skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Manifestacja ma się odbyć w Islamabadzie, po tradycyjnej piątkowej modlitwie w meczetach.

 

Do inicjatywy przyłączają się kolejne muzułmańskie ugrupowania i organizacje, także te utożsamiane z islamskim terroryzmem. Budzi to poważny niepokój, ponieważ istnieje realne zagrożenie, że manifestacja stanie się pretekstem do zaatakowania chrześcijańskiej mniejszości.

 

Cała akcja promowana jest jako „obrona honoru Proroka Mahometa”. Stanowi jednocześnie wyraźny sprzeciw wobec planów zmiany tzw. ustawy o bluźnierstwie. Ze strony radykalnych ugrupowań islamskich coraz częściej podnoszą się głosy, że nie tylko nie można pozwolić na uwolnienie skazanej kobiety, ale należy również ukarać wszystkich tych, którzy jej pomagają, ponieważ „są oni współwinni obrazy Mahometa” i to niezależnie od tego, czy mowa jest tu o rodzinie kobiety, czy o politykach i ministrach. Pogróżki pod swoim adresem otrzymał m.in. pastor Samson Delawar, który odwiedził Asię Bibi w więzieniu.

 

Manifestacja w wigilię Bożego Narodzenia będzie pierwszą z całej serii. Na Sylwestra wyznawcy islamu zapowiedzieli ogólnonarodowy strajk, a na 9 stycznia manifestację w Karaczi. Te działania mają wywrzeć presję na sąd federalny i parlament, które właśnie w okresie Bożego Narodzenia mają zająć się zarówno kwestią uwolnienia kobiety, jak i podjąć debatę nad zmianą niesprawiedliwej ustawy o bluźnierstwie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~tomys 10:13:32 | 2010-12-21
http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&art=1291328561&dzi=1104785534

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tomys 10:10:24 | 2010-12-21
Pomódlmy się w intencji jej i jej rodziny w wigilię Bożego Narodzenia

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook