Lednica Seniora dla wszystkich "młodych duchem" w sobotę na Polach Lednickich

(fot. facebook.com/lednica2000/)

W sobotę na Polach Lednickich odbędzie się XVI Lednica Seniora pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham". Spotkanie modlitewne organizowane jest dla wszystkich "młodych duchem" - nie tylko dla osób starszych.

 

Lednica Seniora to jedno z wydarzeń całorocznego programu spotkań modlitewnych odbywających się na Polach Lednickich; największym przedsięwzięciem są organizowane w czerwcu spotkania młodych, na które co roku przybywa przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy osób. Spotkania nad jeziorem Lednickim zainicjował zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra.

 

W tym roku wrześniowemu wydarzeniu towarzyszy hasło "Wiesz, że Cię kocham". Jak tłumaczyła koordynatorka biura promocji Lednica 2000 Milena Szymczak, "podobnie jak podczas dużego Spotkania kierujemy się słowami św. Jana Pawła II".

 

"W 1987 roku Ojciec Święty wskazał na Eucharystię jako na sakrament dający nam siłę przebicia, czyli moc potrzebną do zmagania się z codziennością, ze wszystkim, co jest wyzwaniem dla każdego człowieka. Papież powiedział wtedy również, że człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany" - tłumaczyła Szymczak.

 

Dodała, że właśnie to przesłanie sprawiło, że organizatorzy postanowili, by "tegoroczna Lednica Seniora była wspólnym zachwytem nad skarbami, które ofiarowuje nam Kościół - nad Spowiedzią i Eucharystią". "Są to dwa sakramenty, w których Chrystus mówi do każdego z nas: Kocham Cię! Doświadczamy w nich poprzez wiarę nienamacalnie Jego miłości" - podkreśliła.

 

Szymczak wskazała, że "w głowie może się pojawić pytanie: Czy to aby na pewno dla mnie? Lednica Seniora pod względem treści nawiązuje do Spotkania Młodych Lednica 2000, ale ma krótszą formę i wszystkie punkty programu są tak zaplanowane, by znaleźć chwilę na odpoczynek".

 

"Każdy z nas jest ważny dla Jezusa!" Homilię podczas Mszy Świętej wygłosił bp Damian Bryl. #XVILednicaSeniora

Opublikowany przez Lednica2000 Sobota, 7 września 2019

 

 

W programie sobotniego wydarzenia znalazła się m.in. msza św., wspólne śpiewy, rozważania i modlitwy. Na zakończenie wydarzenia uczestnicy przejdą też przez Bramę-Rybę w geście wyboru Chrystusa. Spotkanie zakończy się późnym popołudniem; czerwcowa Lednica kończy się późno w nocy.

 

Uczestnicy XVI Lednicy Seniora otrzymają także symbole tegorocznego spotkania, wśród nich m.in. pieczęć: symbol tego, że każdy człowiek został opieczętowany Duchem Świętym w sakramencie chrztu i bierzmowania.

 

Spotkania modlitewne młodych nad jeziorem Lednickim odbywają się od 1997 roku. Co roku gromadą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Momentem kulminacyjnym każdego spotkania jest przejście przez Bramę-Rybę, które ma symbolicznie wyrazić wybór Chrystusa przez młodych ludzi. Spotkania przez ponad 20 lat zgromadziły około 2 mln uczestników z kraju i świata.

 

Poza Ogólnopolskimi Spotkaniami Młodych Lednica 2000, na Polach Lednickich odbywają się także spotkania innych grup, w tym Lednica Dziecka czy Lednica Motocyklisty.

 

Twórcą spotkań modlitewnych nad jeziorem Lednickim był zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra. Po jego śmierci opiekę duszpasterską nad Lednicą sprawują dominikanie: o. Wojciech Prus i o. Mateusz Kosior.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?