UNICEF: wzrasta przemoc wobec dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej

(fot. depositphotos.com)

Coraz większa przemoc i powtarzające się zamachy w Republice Środkowoafrykańskiej oraz zachodniej Afryce sprawiają, że coraz więcej dzieci nie chodzi do szkoły.

 

Jak wynika z opublikowanego 23 sierpnia przez UNICEF opracowania "Education under Threat in West and Central Africa", problem ten dotyka 1,9 mln dziewcząt i chłopców. Dlatego, stwierdza ONZ-owskie dzieło pomocy dzieciom, rządy, zainteresowane organizacje i wspólnota międzynarodowa, muszą niezwłocznie podjąć środki, które przeszkodzą dalszym atakom na szkoły i uczniów.


Według raportu UNICEF, tylko w ośmiu krajach od Mali po Demokratyczną Republikę Konga, w czerwcu zamknięto 9272 szkoły. Jest to trzykrotnie więcej niż w 2017 r.

 

Szczególny wzrost liczby zamykanych szkól raport odnotowuje w państwach regionu Sahelu: Mali, Burkina Faso i Nigrze, gdzie ze względów bezpieczeństwa zamkniętych zostało trzy tysiące placówek oświatowych; przed dwoma laty było tylko 512 takich przypadków.

 

W ostatnich miesiącach znacznie nasiliła się liczba ataków terrorystycznych i lokalnych konfliktów zwłaszcza w Burkina Faso i Mali. Z tego powodu w Burkina Faso niemal 220 tys. ludzi uciekło ze swoich stron rodzinnych.


Także w anglofońskiej części Kamerunu, z powodu poważnych kryzysów nie otwarto ponad 4400 szkół. Konflikt, w którym według obliczeń Międzynarodowej Grupy Kryzysowej poniosło dotychczas śmierć 1850 osób, jest jednym z najmniej zauważanych przez opinię światową. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?