Abp Ryś: rywalizacja, nienawiść, zazdrość - nie powinny mieć miejsca [WIDEO]

"Zabrnęliśmy już tak daleko, że nie wiadomo, jak z tego wybrnąć" - powiedział abp Grzegorz Ryś w czasie mszy w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Hierarcha odniósł się do napięć w polskim społeczeństwie.


Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Łodzi rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny w archikatedrze. Podczas homilii metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś podkreślił, że wierni zgromadzili się, by podziękować Bogu za wszystko, co czyni. Także - jak mówił - w najnowszych dziejach naszej ojczyzny, za ludzi, którzy wywalczyli wolność dla kraju, którzy potrafili obronić ojczyznę w 1920 roku.


Hierarcha zwracał również uwagę na coraz większe podziały w społeczeństwie. "Wszyscy w naszym kraju bez przerwy mówimy, odmieniamy to słowo przez wszystkie przypadki: podziały. Podziały między ludźmi, którzy wyszli z tego samego łona. Z łona jednej matki, jaką jest Polska. Rywalizacja, nienawiść, zazdrość - nie powinny mieć miejsca. A jednak wszyscy mamy takie poczucie, że zabrnęliśmy już tak daleko, że nie wiadomo, jak z tego wybrnąć" - mówił abp Ryś.

 

Metropolita wskazał, że ten sam Bóg działa w naszym życiu i dotyczy to każdej wspólnoty - rodziny, narodu, ojczyzny.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.47

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lignator 21:28:23 | 2019-08-15
Biskupie Rysiu kochany, to co z tym księdzem Lemańskim? Jakiś pomysł jak usadzić gościa jawnie przeczącego nauczaniu KK?

Oceń 87 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?