Bp Milewski do pielgrzymów: jesteście Bożymi atletami

(fot. diecezjaplocka.pl)

- Można was porównać do zawodników sportowych. Jesteście Bożymi atletami - zwrócił się bp Mirosław Milewski do pielgrzymów idących w 38. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę, pod hasłem "Mocni Bożym Duchem".

 

13 sierpnia wieczorem razem z nimi modlił się podczas Apelu Jasnogórskiego. Do Czarnej Madonny wędruje ponad 1.300 osób z tej diecezji.

 

Bp Mirosław Milewski spotkał się z pielgrzymami z diecezji płockiej w Wierzchowisku koło Częstochowy, w ósmym dniu ich pielgrzymowania. Razem z nimi wziął udział w Apelu Jasnogórskim i wysłuchał koncertu zespołu Głos Wołającego na Pustyni z Ciechanowa.

 

Biskup podziękował pątnikom za podjęty trud, za ofiarowanie go w różnych intencjach, swoich i Kościoła: - Można was porównać do zawodników sportowych. Jesteście Bożymi atletami. Nie chodzi tu jednak o pierwsze miejsce na podium i najlepsze wyniki, ale o przekroczenie mety, którą jest Jasna Góra, o osobiste spojrzenie w oczy Czarnej Madonny. To, co przeżyliście, spróbujcie przenieść na codzienne życie. Postarajcie zachować w sobie "ducha pielgrzymki" - zachęcił hierarcha.

 

Dodał, że "Bożymi atletami" i autentycznymi uczniami Chrystusa byli także błogosławieni płoccy biskupi, męczennicy II wojny światowej: abp Antoni J. Nowowiejski i bp Leon Wetmański (w tym roku przypada 20. rocznica ich beatyfikacji). Byli oni "pewni swej drogi i nigdy z niej nie zeszli".

 

Zdaniem biskupa pomocniczego diecezji płockiej przestrzenią, w której rozgrywa się walka o dusze ludzi młodych, jest świat wirtualny. On "wciąga, wchłania, to, co dobre w człowieku, a oddaje rzeczy złe": - Pamiętajcie, że to jest pole waszej duchowej walki. To, kim jesteście i kim będziecie, opisują aplikacje, z których korzystacie czy strony, na które zaglądacie - stwierdził bp Milewski.

 

Poprosił też pątników, aby w ostatnim dniu pielgrzymki jeden kilometr drogi ofiarować w intencji powołań kapłaństwa w diecezji płockiej. To ważna intencja, którą trzeba sobie wziąć głęboko do serca.

 

Uczestnicy 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę wędrują od 6 sierpnia. Przed tron Czarnej Madonny dotrą 14 sierpnia. Ich przewodnikiem po raz siódmy jest ks. Jacek Prusiński.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?