Metropolita lubelski podjął kroki prawne wobec księdza Kachnowicza

(fot. Bartkiewicz / episkopat.pl / facebook.com/lukasz.kachnowicz)

Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy - poinformował na swoim twitterze ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

 

Jednocześnie ks. Jaszcz wyraził ubolewanie z powodu bólu tych wszystkich, którzy zaufali ks. Kachnowiczowi jako kapłanowi, reprezentującemu Kościół oraz nauczanie Jezusa o miłosierdziu, ale też o konieczności wyznania grzechu i pokuty w drodze ku zbawieniu.

 

- Teraz patrzą oni na człowieka wybierającego ideologię stającą w kontrze do Kościoła i Ewangelii, nierzadko wulgarną, a nawet profanującą symbole dla wierzących święte - napisał rzecznik archidiecezji lubelskiej.

 

 

Łukasz Kachnowicz przyjął święcenia kapłańskie 29 maja 2010 r. Był ostatnim prezbiterem wyświęconym przez abp Józefa Życińskiego. Pracował w Puławach i w Lublinie. Studiował Historię Kościoła na Wydziale Teologii KUL, uzyskując licencjat kościelny. Angażował się w Ruch Światło-Życie, Drogę Neokatechumenalną, Przystanek Jezus, a także archidiecezjalny projekt ewangelizacyjny Źródło. Był również duszpasterzem akademickim oraz publicystą katolickich portali.

 

Na początku wakacji za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował o swoim "urlopie" od obowiązków duszpasterskich. Od tego czasu umieszcza w sieci swoje fotografie z Parad Równości z różnych części kraju oraz teksty wspierające ruchy LGBT.

 

W jednym z ostatnich wpisów ks. Kachnowicz poinformował, że odszedł z kapłaństwa.

 

CZYTAJ TEŻ: Łukasz Kachnowicz: dla jasności, odszedłem. Można już nie mówić, że jestem na urlopie >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

pyza420 22:13:09 | 2019-08-16
Przeczytajcie sami wasze komentarze.
Gdybym była tym księdzem, duchowo wątpiąc, prawdopodobnie nie wróciłabym do Kościoła, który powinien być błogosławieństwem, źródłem miłości i zbawieniem dla ziemi. Dla wyż.wym. to ludzie LGBT - akceptujący chyba totalnie wszystkich dają mu tego więcej. Może sam przeżywa podobny problem? Pan Bóg to wie. Po prostu.. Przyjdź Duchu Święty.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

poczta.efraima 11:23:08 | 2019-08-14
A co z ks Jackiem Międralem ,sprzedają film kler ,a jego książki nie wolno,czy to nie przynajmniej sprzedaż wiązana ,jeśli nie układ

Oceń 11 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kowalbartus 22:06:45 | 2019-08-13
No brawo De(m)on.pl BRAWO :) a nie Wy tam jakby to... a tak.. promowaliście księżulka? Ileż to w Waszych załganych tekstach popierania LGBT. Kto sieje wiatr... albo nie... "po owocach ich poznacie" ... tfu 'katolicki portal' tfu!!

Oceń 177 15 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

anonimus 21:55:32 | 2019-08-13
o, biskup się przebudził

Oceń 128 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lignator 21:30:08 | 2019-08-13
Rychło w czas. Suspensa to już musztarda po obiedzie, bo gość jawnie ogłosił odejście z kapłaństwa.

Oceń 160 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wiktorkowal1 21:05:17 | 2019-08-13
Sorry, ale po co on go do tej diecezji wzywa? Mało tam jeszcze takich?

Oceń 129 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?