Paweł Gużyński OP: nie da się wydalić ze społeczeństwa przedstawicieli "tęczowej zarazy"

(fot. youtube.com)

Dominikanin komentuje kontrowersyjną homilię krakowskiego metropolity i podkreśla, że Kościół powinien zadać sobie pytanie: jaką praktyczną miłością bliźniego kochać osoby z grupy LGBT?

 

Arcybiskup Marek Jędraszewski, w ramach zeszłotygodniowych obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, wygłosił homilię w Bazylice Mariackiej w Krakowie. 

 

Metropolita Krakowski mówił wówczas, że: "Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa". 

 

Dominikanin Paweł Gużyński komentuje tę sytuację dla portalu Gazeta.pl.

 

Podkreśla, że "naturalne wyłączanie publicznych grzeszników poza nawias własnej wspólnoty nie ma żadnego zastosowania wobec wspólnoty, jaką jest społeczeństwo". Dodaje, że nie da się wydalić ze społeczeństwa "przedstawicieli «tęczowej zarazy»", dlatego warto po ludzku poukładać sobie z nimi życie.

 

Zaznacza, że rodzicom dzieci homoseksualnych takie określenia w niczym nie pomogą, dlatego, że przede wszystkim potrzebują znaleźć odpowiedź na pytanie, jak je kochać.

 

Przyznaje, że czeka na pierwszego polskiego biskupa, który w kazaniu skieruje słowa do katolickich rodziców, którzy wychowują homoseksualne dzieci i na przykład powie o tym, czy powinni zgadzać się na wizyty partnera ich homoseksualnego syna w ich domu. Podkreśla, że Kościół powinien zadać sobie pytanie: jaką praktyczną miłością bliźniego kochać osoby z grupy LGBT?

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.06

Liczba głosów:

261

 

 

Komentarze użytkowników (66)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Udana 09:06:39 | 2019-08-07
Ale dlaczego tak trudno zrozumieć, że nie ludzie homo są zarazą, tylko ideologia jest zarazą... tak jak bolszewizm, komunizm, marksizm...to jest zło i zaraza.
Oczywiście, że twórcy tej ideologii wykorzystują biednych, pogubionych ludzi zawsze tak było w historii. Albo byli to człopi pańszczyźniani 1919 r. albo robotnicy lata 40-50te, albo młodzież w 1968 r, albo teraz ludzie lgbt.
Ks. Jerzy Popiełuszko walczył z komunizmem, marksizmem oddał za to życie, mówił prawdę o tej ideologii, o tej zarazie co niszczy człowieka godność, ale wychodził z termosem kawy do ludzi, którzy Go śledzili i obserwowali, którzy byli manipulowani przez komunistów.
To nie jest potępienie człowieka, ale ideologii, która wykorzystuje człowieka do swojej walki. Ich ludzi z problemem lgbt nie interesuje. To walka z kościołem, chrześcijaństwem, prawem naturalnym, rodziną, tradycją.
To juz w historii tyle razy było, dlaczego tak trudno to zobaczyć???

Oceń 60 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 08:20:19 | 2019-08-07
Tacy dominikanie jak o. Paweł Kozacki i o. Tomasz Dostatni pochodzą z Poznania, zatem posiadają bezpośrednią wiedzę na temat sprawy abp Paetza. O. Paweł Kozacki był w tym czasie przeorem poznańskich dominikanów, należał do tych, którzy bronili kleryków, a nie abp Paetza. W przeciwieństwie do poznańskiego bp pomocniczego, Jędraszewskiego oraz wielu rektorów uczelni poznańskich, którzy zaangażowali się w obronę molestującego kleryków arcybiskupa i w tuszowanie sprawy.

Oceń 9 137 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

stark 21:56:26 | 2019-08-06
Dominikanie mają chyba jakis kompleks .
Co chwila któryś z nich podwarza podstawowe nauki wiary !!!!

Oceń 148 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

GeneralBison1605 21:46:58 | 2019-08-06
Wzywam ojców Kramera i Gurzyńskiego, by PUBLICZNIE wyjawili czy są HOMOSEKSUALNI. Robię to na bazie doświadczeń. Mianowicie, jakieś 10 lat temu w mojej parafii był ksiądz (nazwijmy go umownie ks. Janek). Ten ks. Janek od początku wzbudzał zainteresowanie parafian. Wyróżniał się nadzwyczajną delikatnością, łagodnością i kontrowersyjnymi poglądami teologicznymi. Głosił wszystkie te rzeczy, które głoszą Kramer i Gurzyński oraz "Tygodnik Powszechny", "GW" i wszelkie Szymony Hołownie itp. Nienawidził prawicy, Starego Testamentu (zawsze go ostentacyjnie pomijał i podważał) oraz tradycjonalistów, bronił lewaków, komunistów, lgbtqxyzijklmnop.....itp.. Przedstawiał w swych kazaniach specyficzną wizję Boga. Mianowicie był to: ciepły, delikatny, pacyfistyczny, całkowicie pozbawiony sprawiedliwości i prawa do sądu Bóg, którego ks. Janek nazywał pieszczotliwie tatuniem i twierdził, że ten ów Bóg wszystkich zbawi i przytuli. Prawda o ks. Janku wyszła jakieś 3 lata od czasu przyjazdu na parafię, a mianowicie proboszcz nakrył go z chłopakiem w czasie figli na probostwie. Skończyło się skandalem i wystąpieniem ks. Janka ze stanu duchownego i wyjazdem z miasta (obecnie żyje w Anglii z nowym partnerem). Po czasie okazało się, że ks. Janek w ciągu 3 lat posługi miał sprowadzać na plebanię 3 różnych mężczyzn z którymi utrzymywał intymne stosunki. Nie ukrywam, że ks. Janek swym zachowaniem i poglądami bardzo przypominał mi ojców Gurzyńskiego i Kramera, szczególnie Kramera, który również jest taki delikatny, przytulaśny, łagodnaśny, używa sformułowań typu:miśki, tatunio, tatuś i głosi wizję Boga nazwijmy to "cieplutkiego". Dlatego pytam was jako duchownych i mężczyzn, czy jesteście panowie, ojcowie czynnymi HOMOSEKSUALISTAMI i czy głoszone przez was poglądy polityczne, ideologiczne a przede wszystkim TEOLOGICZNE są uwarunkowane tą aberracją seksualną i specyficzna wizja Boga i Świata, którą od wielu lat z taką zaciekłością głosicie wynika właśnie z tego faktu.

Oceń 98 12 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 20:48:10 | 2019-08-06
No to nową ambone już Góżyński ma: gazeta.pl, jak długo na niej będzie w habicie jest tylko kwestią czasu... Godny nastepca Romana Kotlińskiego do "Faktów i mitów" się szykuje.

Oceń 137 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 19:42:50 | 2019-08-06
Jakby zbudować sobie obraz społeczności LGBT na podstawie wypowiedzi bp. Deca 15 lipca w Częstochowie czy listu pasterskiego abp. Wojdy odczytanego 7 lipca, czy najnowszej wypowiedzi abp. Jędraszewskiego, LGBT to:
- bluźniercy, świętokradcy
- znieważają, ubliżają
- finansowani przez obce ośrodki
- są agresywni, narzucają neopogaństwo
- podcinają korzenie cywilizacji
- wyśmiewają, opluwają, parodiują, obrażają
- seksualizają i deprawują najmłodszych
- potop idelogiczny, narzucają zło i kłamstwo
- wyszydzają wartości chrześcijańskie
- profanują święte symbole
- chcą uczyć dewiacji nawet przedszkolaków
- bluźnią Bogu i używają wulgaryzmów względem katolików
- agresja na cghrześcijaństwo
- są jak zaraza, 
itp itd, wyobraźnia i fantazja purpuratów nie zna granic. Co tylko pobożna ślina na świątobliwy język czy pióro przyniesie.
Wiem, że to zgrany numer, ale zastanawiam się, po czyjej stronie by się tutaj opowiedział Chrystus. Czy po stronie obsypywanych obelgami i poniżanych, czy po stronie tych, co uważają się za uczonych, chodzą w długich szatach,  i wyraźnie się modlą do Boga dziękując, że ich stworzył na porządnych i pobożnych ludzi, a nie jak ci dewianci i degeneraci.

Oceń 11 186 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 19:33:14 | 2019-08-06
O. Paweł Gużyński nie jest jedynym dominikaninem, który odniósł się do wypowiedzi abp Jędraszewskiego. Wypowiedział się na ten temat również o.Tomasz Dostatni:
„Jakby abp Marek zapomniał, jaką rolę odegrał w Poznaniu w tuszowaniu i w naciskach w stosunku do poznańskich księży w słynnej sprawie arcybiskupa Juliusza Paetza. Czegoś tu nie rozumiem i nie chcę się domyślać, więc może dziś sam arcybiskup Jędraszewski skomentuje swoją postawę i swoje postępowanie z czasów poznańskich. Wielu z nas, i ja też, na to czeka” 
http://wiez.com.pl/2019/08/06/tomasz-dostatni-op-slowa-abp-jedraszewskiego-wyrzucaja-ludzi-z-kosciola/

Oceń 13 208 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

REME 19:04:57 | 2019-08-06
Sebastian93 17:46:19 | 2019-08-06
Dziękuję Ci Boże, ze stworzyłeś mnie homoseksualistą!!

Doprawdy ty nic nie rozumiesz ze słów apostoła Pawła z Listu do Rzymian.
ZROZUM CZŁOWIEKU, ŻE BÓG ZROBIŁ GEJÓW ZA KARĘ , BO NIE ODDAWALI MU NALEŻNEJ CZCI.

‘’ 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi.’’

Rozumiesz te słowa?

Dalej:
‘’24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.’’

A te powyższe słowa rozumiesz?
TO BÓG WYDAŁ ICH NA ŁUP NIECZYSTOŚCI

ROZUMIESZ TO? TO BÓG SPRAWIŁ ŻE ZA KARĘ STALI SIĘ GEJAMI

MAŁO TEGO BÓG WYDAŁ ICH NA PASTWĘ NIC NIEZDATNEGO ROZUMU TAK ŻE CZYNILI TO CO SIĘ NIE GODZI

ROZUMIESZ SŁOWA ‘’ NA PASTWĘ NIC NIEZDATNEGO ROZUMU?

TY WŁAŚNIE  (TWOJA POSTAWA)  DOWODZI TYM SŁOWOM
SAM SOBIE ODPOWIEDZ JAKI TY MASZ ROZUM JEŚLI TAKICH PROSTYCH SŁÓW NIE ROZUMIESZ
ZOBACZ JAK DOKŁADNIE PASUJĄ DO CIEBIE SŁOWA:

‘’25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, ‘’

Człowieku ty już tak kłamiesz że nie rozróżniasz prawdy od fałszu.

Oceń 21 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

guslarz 18:59:51 | 2019-08-06
Wzywam ojca Gużyńskiego do publicznych przeprosin Abp. Jędraszewskiego i wiernych Kościoła Katolickiego za szerzenie zamętu, oraz odprawienie pokuty i nawrócenie się na drogę, którą wskazują Ewangelia i Kościół Święty. Nikt w kościele nie mówi o wykluczniu homoseksualistów. Abp Jędraszewski nazwał zarazą nie osoby homoseksualne, ale IDEOLOGIĘ LGBT w myśl której największym wrogiem publicznym jest religia katolicka, tradycyjny model rodziny i społeczeństwa oraz kultura europejska. Jest to totalitarna ideologia o źródłach marksistowskich i faszystowskich o czym najlepiej świadczą agresywna postawa wobec jakiegokolwiek oporu, cenzurowanie mediów (ostanie usunięcie homilii Abp. Jędraszewskiego z Youtube), oraz bezczelne wykorzystywanie seksualności pewnych osób do zdobycia absolutnej i totalitarnej władzy! Ojcze Gużyński, wzywam Cię do pokuty i nawrócenia!!

Oceń 109 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?