Ksiądz prof. Szostek o słowach abpa Jędraszewskiego: to nie był przypadek, że tędy szła jego argumentacja

(fot. Tv KUL / YouTube.com)

"Niektórzy twierdzą, że dobrze, jakby wykreślił te dwie minuty, które są najczęściej cytowane, ale nieprawda. To była konstrukcja całej homilii" - powiedział ks. prof. Andrzej Szostek w "Faktach po Faktach". 

 

Arcybiskup Marek Jędraszewski, w ramach zeszłotygodniowych obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, wygłosił homilię w Bazylice Mariackiej w Krakowie. 

 

Metropolita Krakowski mówił wówczas, że: "Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa". 

 

Ks. prof Andrzej Szostek, w niedzielę 4 sierpnia, na antenie "Faktów po Faktach", skomentował słowa hierarchy. 

 

Ks. Andrzej Szostek: rozpoczął się proces, który się już nie zatrzyma >>

 

Duchowny przyznał, że obejrzał całą wypowiedź arcybiskupa Jędraszewskiego. "Niektórzy twierdzą, że dobrze, jakby wykreślił te dwie minuty, które są najczęściej cytowane, ale nieprawda. To była konstrukcja całej homilii" - powiedział w programie. 

 

"On przywoływał poezję powstańczą. W szczególny sposób zatrzymał się na dramatycznym poemacie tego, który został ciężko i śmiertelnie ranny i zginął, który błagał Czerwoną Armię, żeby ich uratowała od nazistów, którzy zabijają Polaków (chodzi o wiersz Józefa Szczepańskiego "Czerwona zaraza" - red.)" - stwierdził duchowny. 

 

Zdaniem ks. Szostka wypowiedź arcybiskupa o "tęczowej zarazie" nie była przypadkowa. "To nie był przypadek, że tędy szła jego argumentacja" - powiedział. 

 

 "Widziałem także pewne komentarze prawicowe, w których powiedziano, że jednak nie można porównywać ze sobą tego, co robili naziści z jednej strony, a Armia Czerwona z drugiej z Polakami, z tym co robią ci, którzy są członkami Marszu Równości z 20 lipca w Białymstoku" - powiedział ks. Szostek odnosząc się do białostockiego Marszu Równości, który dwa tygodnie temu po raz pierwszy przeszedł ulicami tego miasta. "Przemarsz kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników marszu rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa. Niektórzy uczestnicy Marszu Równości zostali pobici" - relacjonuje tvn24.pl.

 

Ks. Szostek o potrzebie niezależnej komisji do zbadania wykorzystywania seksualnego w Kościele w Polsce >>

 

Jak zauważył ks. Szostek, abp Jędraszewski w czasie homilii nie wspomniał "o tym, że tak bronić tożsamości katolickiej nie wolno, jak to robili ci, którzy atakowali Marsz Równości".

 

"Tam nie było jednego słowa na ten temat. Jednego słowa na temat tego wydarzenia, tego skandalu, co uważam, że było nie tylko głęboko antyhumanistyczne, ale także głęboko antychrześcijańskie. To, co robili ci, którzy atakowali członków Marszu Równości, to było uderzenie Pana Jezusa w policzek. To jest wprowadzanie konia trojańskiego do Kościoła" - powiedział w programie. 

 

Duchowny komentując zachowanie przeciwników białostockiego marszu wskazał na osobę Jezusa: "Pan Jezus jest otwarty dla wszystkich. Dla niego nie ma obcych, nie ma wrogów, nie ma tych, od których się odwraca plecami, nie ma tych, których trzeba atakować. Oni w imię chrześcijaństwa chcą usprawiedliwiać tego rodzaju działanie? To jest dla mnie więcej niż skandal". 

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.09

Liczba głosów:

216

 

 

Komentarze użytkowników (31)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

GrzesiekQ 18:52:39 | 2019-08-08
A czemu nikt się nie oburza z oburzonych na określenie "czerwona zaraza". Przecież czerwona zaraza też nie istniała w próżni, tylko wyznawali ją ludzie. To też "dehumanizuje" bolszewików i stalinistów? Jeśli tak, to jest równie godne potępienia jak określenie "tęczowa zaraza".

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

anonimus 12:22:58 | 2019-08-08
z jakiego niekatolickiego uniwersytetu jest ten pan?

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

joannazawisto 17:38:24 | 2019-08-06
To abp Jędraszewski wygłosił przypomina mi stylem wystąpienie Gomułki z 1968 r.

Oceń 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 12:32:07 | 2019-08-06
Abp Jędraszewski i inni hierarchowie przeciwni "ideologii LGBT" powinni rozpocząć zaprowadzanie porządków od własnego podwórka, czyli rozliczyć skandale homoseksualne wewnątrz polskiego Kościoła, czego przykładem jest sprawa abp. Juliusza Paetza, w którego obronę zaangażowany był ówczesny biskup pomocniczy w Archidecezji Poznańskiej, Marek Jędraszewski. Jaka jest wiarygodność abp Jędraszewskiego, który sprzeciwia się ideologii LGBT, a tak gorliwie bronił kiedyś swojego arcybiskupa, homoseksualistę molestującego kleryków? Czy to co nazywa zarazą jest nią tylko na zewnątrz instytucji Kościoła, a to samo zjawisko wewnątrz murów Kościelnych jest tylko niegroźnym katarem?

Oceń 10 92 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 04:27:20 | 2019-08-06
Ks.prof.Szostek. Pobożność ĄĘ.
Taka właśnie "pobożność" jest potrzebna na antenie TVN-ów więc dobór kapłana przez redakcję bardzo celny.

Oceń 103 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

patron 02:09:22 | 2019-08-06
Nie rozumiem dlaczego DEON zamiescil slowa ks Szostek. Czy sie z nimi zgadza? Wedlug mnie przez ksiedza przemawia jego pycha. A odwoluje sie on do Jezusa tylko by sie uwiarygodnic.

Oceń 103 11 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lignator 21:51:01 | 2019-08-05
Ksiądz Szostek powoli staje się etykiem poobnym do niejakiego Jana Hartmana. Coraz bliżej im do siebie. Szkoda, że ksiądz nie widzi podobieństw czerwonej i tęczowej zarazy.

Oceń 185 15 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

pa.glia 19:36:14 | 2019-08-05
Zaraza! To nie przypadek!
Oficjalne statystyki: od 2010 roku wzrost zachorowań na kiłę w UE to 70%. Jak myślicie, kto się najczęściej zaraża? GEJE - 63%

​to a propos zarazy

tu oficjalne dane: https://ecdc.europa.eu/en/news-events/syphilis-notifications-eueea-70-2010

Oceń 175 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 18:37:55 | 2019-08-05
Metropolita Krakowski mówił wówczas, że: "Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa".
==========
Patrafrazując wypowiedź pewnego księdza-filozofa. Nie jest znany ani nigdy się nie pojawi żaden przypadek aby ktoś stracił wiarę pod wpływem jakiejś mitycznej "idelogii gender" teraz przeobrażonej w "ideologię LGBT". Ale na pewno znajdzie się nie jeden, który jeśli nie straci wiary to przynajmniej dozna solidnego zwątpienia po zetknięciu z natchnionym Słowem Bożym w wydaniu abp. Jędraszewskiego.

Oceń 20 245 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?