"Strefa wolna od katolików". Terlikowski ostrzega przed konsekwencjami

(fot. Tomasz Terlikowski / Facebook // unsplash.com)

Tomasz Terlikowski odniósł się do informacji o publikacji i rozpowszechnieniu naklejek z napisem "Strefa wolna od LGBT" przez jeden z ogólnopolskich dzienników.

 

Pisaliśmy o tym wczoraj tutaj >>

 

Terlikowski napisał na Facebooku:

 

Wyobraźcie sobie, co by było gdyby jakieś liberalne medium wypuściło naklejki dla usługodawców z napisem: "Strefa wolna od katolików/katolicyzmu".

 

Jaki byłby szum, jakie protesty, jakbyśmy byli oburzeni niedopuszczalną dyskryminacją. Słusznie byśmy byli. A teraz zastosujmy tę samą zasadę, zgodnie z mądrością etyczną, nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe, do osób homoseksualnych, transseksualnych czy jeszcze innych (zwanych osobami LGBTQ). I zastanówmy się, czy znakowanie lokali znaczkiem "Strefa wolna od LGBT" jest czy nie jest dopuszczalne?

 

I nie przekonuje mnie argument, że chodzi o strefę wolną od ideologii, bo tak się składa, że ona nie przemieszcza się po mieście, nie wchodzi do lokali.

 

Jednym słowem walczmy z ideologią (groźną i niebezpieczną), szanujmy ludzi i głośmy miłość Jezusa Chrystusa.

 

Naklejka, o której mówię, nie służy żadnemu z tych celów. Żadnemu, bo wcale nie pomaga w walce z ideologią LGBTQ, a raczej wspiera tych, którzy ją głoszą. Nie pomaga w głoszeniu Ewangelii, ani tym bardziej nie jest wyrazem szacunku dla ludzi.

 

Katecheza papieża. Temat: osoby LGBT >>

 

Wyobraźcie sobie, co by było gdyby jakieś liberalne medium wypuściło naklejki dla usługodawców z napisem: "Strefa wolna...

Opublikowany przez Tomasz Terlikowski Czwartek, 18 lipca 2019

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

129

 

 

Komentarze użytkowników (21)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Beniamin 11:11:45 | 2019-07-21
https://www.facebook.com/PotapowiczSlawomir/videos/2474739852758458/UzpfSTE2MDgxMjUzNDMxNTc1MTo4MDA5ODM3NzM2MzE5NTQ/

Oceń 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

fuma.temple 04:35:48 | 2019-07-20
To świadectwo, które powiem każdemu, aby usłyszał. Byłem żonaty od czterech lat i piątego roku mojego małżeństwa, inna kobieta miała zaklęcie, aby zabrać mojego kochanka ode mnie, a mój mąż zostawił mnie i dzieci, a my cierpieli przez 2 lata, dopóki nie miałem na myśli stanowiska, na którym to mężczyzna Dr.WEALTHY pomógł komuś i postanowiłem dać mu próbę pomocy w zabraniu mojego kochanego Męża do domu i uwierz mi, po prostu wysyłam mu swoje zdjęcie i mojemu mężowi, a po 48 godzinach, jak mi powiedział, widziałem do domu wjechał samochód i oto był mój mąż, a on przyjechał do mnie i do dzieci i dlatego cieszę się, że każdy z was jest podobny do tego mężczyzny i ma swojego kochanka z powrotem do siebie. Email: [email protected] możesz również skontaktować się z nim lub whatsApp go onthis +2348105150446 dziękuję bardzo

Oceń 1 19 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

picassojerzy 23:27:55 | 2019-07-19
Do refleksji dla głupców popierających haniebną naklejkę. Przemysław Gintrowski "Cromwel"  cyt. "Idą na Londyn! Idą purytanie!
Siłą ich czystość czyli lęk przed grzechem.
Lęk rodzi wściekłość, a wściekłość - powstanie
Idą pokonać chrześcijan - chrześcijanie.
Mgłą dysząc zamiast oddechem"

Oceń 14 153 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 21:38:20 | 2019-07-19
Ja równiez jestem za "Strefą wolną od nienawiści", każda świątynia chrzescijańska i każdy dom, w którym mieszkają chrześcijanie powinien być taką strefą wolną od nienawiści, w której szanuje się godność każdego człowieka.

Oceń 38 408 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 21:17:42 | 2019-07-19
Bardzo bym się ucieszył, gdyby się pojawiły naklejki: "Strefa wolna od nienawiści, strefa, gdzie wszyscy są mile widziani, nawet tych których nie lubimy i którzy grzeszą." Może kiedyś na każdym słupku granicznym i na każdym przejściu prowadzącym do kraju w dorzeczu Wisły i Odry będzie taka naklejka, ale chyba się rozmarzyłem.

Oceń 25 314 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wilcza 15:01:54 | 2019-07-19
To bardzo ciekawe. Wczoraj z uznaniem odniosłem się do tekstu p.Tomasza Krzyżaka, a dzisiaj podobnie wyrazy szacunku (nigdy bym nie pomyślał) dla drugiego p.Tomasza.
Czytuję felietony obu Panów w Rzeczpospolitej i są to teksty publicystyczne, gdzie wprawdzie stojąc na fundamencie Wiary, ale odnoszą się do bieżących spraw społecznych i politycznych.
Deon, to jednak portal o innym charakterze niż wydawnictwo jakim jest Rzepa. I cieszę się, że zgadzam się z Nimi w interpretacji i wcielaniu w życie Słowa Bożego.

Ps. Drogi Bonifas "...LGBT na pierwszym miejscu oznacza pewną paramarksistowską ideologię. Sprytny zabieg przesunięcia hipostatycznego pozwala na to, że gdy nie doda się redundantnej "ideologii" do skrótowca "LGBT" jej wyznawcy podnoszą rajwach"  - przecież Pan Jezus widzi co napisałeś - co sobie myśli o takim kapłanie? Zastanawiałeś się nad tym?

Oceń 17 226 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bonifas 12:15:00 | 2019-07-19
Cd... Poza tym z pragmatyki wolałbym spotkać się z naklejką "strefa wolna od katolików" niż być po wejściu obrażany. Jak mi się zdażyło w kilku lokalach i sklepach np. w Avansie" w pewnym powiatowym mieście.  Jeśli kogoś drażni moja wiara, to niech to zaznaczy, a nie obraża po wejściu. Do tego też można zastosować zasadę "nie czyń drugiemu...". POdoba się ten sofizmat podobny do Pańskiego, Panie doktorze?

Oceń 137 12 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bonifas 12:10:32 | 2019-07-19
Panie doktorze filozofii Terlikowski, częściowo się z Panem zgadzam, ale to oznacza, iż częściowo się nie zgadzam. Dlaczego?
Bo jako ksiądz spotkałem się w Warszawie z napisem "księżom i akwizytorom dziękujemy" lub krócej ".... wstęp wzbroniony". A więc takie naklejki już są. Przy pana bystrości umysłu wie Pan, iż LGBT na pierwszym miejscu oznacza pewną paramarksistowską ideologię. Sprytny zabieg przesunięcia hipostatycznego pozwala na to, że gdy nie doda się redundantnej "ideologii" do skrótowca "LGBT" jej wyznawcy podnoszą rajwach, że to atak na osoby, a nie na ideologię.

Oceń 182 16 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wiktorkowal1 12:03:53 | 2019-07-19
Panie Terlikowski, proszę się tak nie ekscytować możliwością wykluczenia katolików. W Europie istnieje wiele stref wolnych od katolików. Kazus Rocco Buttilglione się kłania. Aby pełnić ważne funkcje w strukturach europejskich nie można być katolikiem, chyba że bezobjawowym.
Nadal obowiązuje prawo zabraniające wstąpienie katolika na brytyjski tron albo poślubienia monarchy. To jest dopiero prawdziwy ciemnogród.

Oceń 146 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?