Kapelan "Solidarności" miał molestować dzieci. Kuria złożyła zawiadomienie do prokuratury

(fot. cathopic.com)

Radomska kuria diecezjalna zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu molestowania nieletnich przez ks. Stanisława Sikorskiego, przez lata związanego z "Solidarnością".

 

O sprawie informuje radomska "Gazeta Wyborcza". Ksiądz Sikorski w latach 80. i 90. był osobą ogromnie zasłużoną dla opozycji antykomunistycznej i osobą powszechnie szanowaną w diecezji radomskiej. W zeszłym roku prezydent Andrzej Duda odznaczył go Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

 

"Gdy zobaczyłem transmisję, łzy mi popłynęły po twarzy. Wszystko wróciło" - mówi w rozmowie z Wyborczą były ministrant z Pionek, w których przez dekadę wikarym był Sikorski. Mężczyzna był wykorzystywany seksualnie przez proboszcza, gdy miał 9 lat. "W nocy wkładał mi ręce w slipki. Byłem cały sparaliżowany strachem. Udawałem, że śpię" - relacjonuje na łamach gazety. Ksiądz dotykał ministrantów także na basenie.

 

Pokrzywdzony zawiadomił kurię po zobaczeniu transmisji z wręczenia wyróżnienia dla księdza Sikorskiego. Okazuje się, że nie jest sam. Kilka lat temu do kurii zgłosił się inny mężczyzna molestowany przez Sikorskiego.

 

Pierwsze zawiadomienie miało miejsce sześć lat temu, a zgłaszająca ofiara została przesłuchana przez delegata. Biskup rozmawiał z księdzem Sikorskim, który zaprzeczył oskarżeniom. Obecnie kuria zawiadomiła prokuraturę.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 15:14:35 | 2019-07-11
Należy uważać przy poruszaniu tego tematu bo w diecezji radomskiej w XX wieku było co najmniej dwóch księży nazywających się Stanisław Sikorski i ich nie mylić.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?