Cieszyn: nabożeństwo w intencji pokoju na świecie z udziałem biskupów z Kościoła katolickiego, luterańskiego i prawosławnego

(fot. depositphotos.com)

W cieszyńskiej Rotundzie św. Mikołaja sprawowane będzie w piątek 5 lipca uroczyste nabożeństwo w intencji pokoju na świecie. Apel o pokój zakończy jednocześnie międzynarodową konferencję "Dziedzictwo kulturowe Apostołów Słowian na Śląsku", którą tego zaplanowano w klasztorze ojców bonifratrów w Cieszynie.

 

Nabożeństwu zabytkowej świątyni przewodniczył będzie gospodarz miejsca, biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel, a udział w nim wezmą m.in. zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Adrian Korczago i bp Atanazy (Nos) - ordynariusz prawosławnej diecezji łódzko-poznańskiej.

 

Konferencję organizuje Komisja do Spraw Stosunków Polsko-Czeskich i Polsko-Słowackich Polskiej Akademii Nauk o/Katowice, z okazji 1150. rocznicy śmierci św. Cyryla i 400. rocznicy śmierci męczeńskiej św. Melchiora Grodzieckiego, którego Sejmik Województwa Śląskiego ogłosił patronem 2019 roku.                               

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?