Katowice: przebłaganie za grzechy przeciwko Eucharystii

(fot. Exe Lobaiza/cathopic.com)

W archidiecezji katowickiej po Mszach świętych śpiewano w niedzielę suplikację jako przebłaganie Boga za grzechy przeciwko Eucharystii.

 

Abp Wiktor Skworc, nawiązując do oświadczenia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z 17 czerwca w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce, wystosował do parafii archidiecezji katowickiej apel, w którym przypomniał prośbę abp. Stanisława Gądeckiego, aby po każdej Eucharystii w niedzielę 23 czerwca odśpiewano suplikacje.

 

- W tradycji chrześcijańskiej sprofanowany miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny - czytamy w apelu metropolity katowickiego, który cytuje oświadczenie abp. Gądeckiego.

 

Prośba o publiczne przebłaganie Boga za popełnione grzechy świętokradztwa została wystosowana przez biskupów obecnych na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

adagan 14:29:01 | 2019-06-24
Szkoda, że tylko za grzechy przeciwko Eucharystii. Tych jest chyba stosunkowo najmniej; zwłaszcza intencjonalnie. Ale wygodniej, niż za te, które najbardziej nas poniżają i wspólnotę obrzydzają. Jeszcze, widać potrzeba prawdziwego nawrócenia.

Oceń 4 17 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?