Hiszpania: na katolickie misje na świecie zebrano 18 mln euro

(fot. depositphotos.com)

W 2018 r. Hiszpanie zebrali około 18 mln euro na katolickie misje prowadzone na całym świecie. Środki trafiły na rozwój ponad 1200 projektów, zarówno ewangelizacyjnych, socjalnych oraz edukacyjnych.

 
Wśród projektów były m.in. akcje budowania małych elektrowni słonecznych oraz studni w krajach Afryki oraz Ameryki Łacińskiej, a także rozwój szkół.
 

W Afryce jednym z państw, do których skierowano znaczące środki od hiszpańskich katolików było Mali. Działacz społeczny z tego kraju Herve Tienou ujawnił, że pomoc materialna płynąca z Hiszpanii objęła nie tylko mieszkających w tym afrykańskim kraju katolików, ale również wyznawców islamu. - Szacujemy, że w 2018 r. muzułmańska ludność Mali otrzymała od hiszpańskich katolików około 111 tys. euro - poinformował Tienou.

 

Szacuje się, że obecnie w 1100 miejscowości na świecie pracuje ponad 11 tys. hiszpańskich misjonarzy. Są wśród nich głównie osoby duchowne. W 2018 r. na katolickich misjach pracowało 905 świeckich Hiszpanów. Najwięcej misjonarzy z Hiszpanii pracuje w krajach Ameryki Łacińskiej (51 proc.), a także w Europie (35,4 proc.) i Afryce (8,6 proc.).

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?