Kościół anglikański: wzrost informacji o nadużyciach seksualnych o 50%

(fot. youtube.com)

Kościół anglikański odnotował wzrost spraw związanych z wykorzystywaniem seksualnym. Liczba przypadków odnotowanych między 2015 a 2017 rokiem wzrosła o 50%.

 

"Przypadki o których mowa związane są z wykorzystywaniem seksualnym dzieci, osób dorosłych, a także dotyczą poważnych przestępstw kryminalnych" - informuje brytyjski dziennik "The Guardian".

 

W 2015 roku odnotowano 2195 przypadków, dwa lata później - 3287. Jak informuje brytyjski dziennik, sprawy dotyczą bieżących jak i przeszłych wydarzeń.

 

W ubiegłym miesiącu Church of England (C of E) był krytykowany za swoją postawę, której zarzucano, że stawia swoją reputację ponad potrzebami skrzywdzonych.

 

Według danych, 12% zgłoszeń przypadków wykorzystywania seksualnego dotyczy duchownych. Pozostali to m.in. pracownicy, wolontariusze, członkowie wspólnot oraz ludzie powiązani z instytucjami kościelnymi.

Według informacji podanych przez C of E, w 2017 r. ponad 300 duchownych z 20 000 było zamieszanych w nadużycia seksualne.

 

Środki dyscyplinarne zostały wobec świeckich i duchownych zostały podjęte w 72 przypadkach.

 

Wśród zgłoszeń dominującą kategorią były nadużycia seksualne, jednak pojawiały się również inne zarzuty, takie jak: przemoc fizyczna, emocjonalna i psychologiczna, przemoc domowa oraz związana z finansami.

 

W ubiegłym roku abp Canterbury Justin Welby w czasie niezależnego śledztwa wyznał, że wstydzi się za Kościół anglikański i uważa, że sprawcy powinni trafić do więzienia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Anakin 16:53:04 | 2019-06-21
Czyli brak celibatu niewiele pomaga? A w każdym razie nie jest doskonałym środkiem na nadużycioa seksualne. Potwierdzają to nadużycia także z innych konfesji.

Oceń 12 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?